HRVATSKA U FINALU LIGE NACIJA: MODRIĆ I DRUŠTVO NAKON PRODUŽETAKA BOLJI OD NIZOZEMSKE

Naši susjedi su večeras u Rotterdamu savladali Nizozemsku nakon produžetaka rezultatom 4:2.

Ipak nije dobro krenulo za Hrvatsku. Nizozemska je povela u 38. minuti. Strijelac je bio Donyell Malen. Odigrali su Nizozemci akciju po desnoj strani, a Wieffer je proslijedio loptu do usamljenog Malena na lijevoj. Nizozemski napadač neodbranjivo pogodio dalji ugao Livakovićevog gola.

Tim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku je Hrvatska krenula odlučnije. Izjednačenje je stiglo u 55. minuti iz penala. Prethodno je Gakpo oborio Modrića u nizozemskom kaznenom prostoru. Siguran sa 11 metara bio je Andrej Kramarić i poravnao rezultat.

hrvatska u finalu lige nacija: modrić i društvo nakon produžetaka bolji od nizozemske
14.06.2023., stadion Feyenoord “De Kuip”, Rotterdam, Nizozemska – UEFA Liga Nacija, polufinale, Nizozemska – Hrvatska. Domagoj Vida, Dominik Livakovic Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Hrvatska u 73. minuti dolazi do preokreta. Strijelac je Mario Pašalić. Ivanušec je ubacio s lijeve strane, a Pašalić se našao na pravom mjestu pred golom i udarcem iz prve pogodio za preokret!

Nizozemci su do kraja bacili sve karte u napad. A do izjednačenja su stigli u šestoj minuti nadoknade. Strijelac je bio Noa Lang. Nakon ubačaja lopta se odbijala po šesnaestercu i na kraju stigla do Langa, koji je pogodio za produžetke.

U produžetku su se bolje snašli Hrvati i sa dva pogotka riješili dileme oko plasmana u finale.

14.06.2023., stadion Feyenoord “De Kuip”, Rotterdam, Nizozemska – UEFA Liga Nacija, polufinale, Nizozemska – Hrvatska. Teun Koopmeiners, Luka MOdric Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

U 98. minuti pogodio je Bruno Petković na asistenciju Modrića. Odličnim udarcem s nešto više od 20 metara neodbranjivo je pogodio.

U 116. minuti sve je bilo riješeno. Luka Modrić sigurno je realizirao jedanaeseterac, nakon što je Petković srušen u šesnaestercu.

Hrvatska će se u finalu koje se igra u nedjelju sastati s boljim iz susreta Španija – Italija koji je na programu sutra. U nedjelju se igra se i utakmica za bronzu.

Sastavi

Hrvatske: Livaković – Juranović, Vida, Šutalo, Perišić – Modrić, Brozović, Kovačić – Pašalić, Kramarić, Ivanušec

Klupa: Labrović, Ivušić, Stanišić, Barišić, Erlić, Majer, Vlašić, Petković, Musa, Sosa, Beljo

Nizozemska: Bijlow – Dumfries, Van Dijk, Geertruida, Ake – Wieffer, De Jong, Koopmeiners – Malen, Gakpo, Simons

Klupa: Flekken, Noppert, Timber, Blind, Bergwijn, Wijnaldum, Lang, Botman, De Roon, Malacia, Veerman, Weghorst

Izvor: hayat.ba