Pravi Gareth Bale potreban Tottenhamu u borbi za titulu

Četvrtfinale Engleskog Liga Kupa koje je odigrano između Stokea i Tottenhama završeno je pobjedom Spursa od 3:1, a Gareth Bale je odigrao još jedan briljantan meč.

Naime stari heroj kluba se od početka sezone bori za minutažu i startnu poziciju, te je sa sinošnjom utakmicom Bale briljirao. Otvorio je račun za Tottenham kada je snažno glavom poslao loptu u desni ugao gola, gdje je golmana ostavio nemoćnim.

Trenutno je Bale upisao 3 gola u 11 utakmica za Tottenhem i sa ovakvim nastupom stavlja konstatan pritisak na Mourinha da ga stavi u startnu postavu kada je riječ o Premier Ligi.

Veliko pojačanje Tottenhama i povratak stare legende kluba Gareth Bale uspio je samo da postigne jedan gol protiv Brightona u novembru ove godine, međutim nakon te utakmice nije uspio da osigura mjesto u startnoj postavi.

Gareth Bale uspio je da upiše samo jedan start u Premier Ligi, a ukupno je proveo 161 minutu na terenu, što su za Galaktikosa poražavajuće brojke. Skoro tri mjeseca je prošlo od dolasak Balea u klub i on i dalje ne može da osigura startno mjesto, te iako navijači nisu počeli da zapitkuju zašto heroj kluba ne dobija minutažu porazi protiv Liverpoola i Leicestera bi mogli da probude par pitanja.

Povreda usporila povratak

Potrebno je naglasiti da je Bale u Tottenham stigao sa povredom koljenja, zbog toga su i uprava i navijači bili saglasni da treba pustiti Balea da se polako vrati u staru formu. Može se reći da Tottenham igra pametnu igru i ne žele da previše riskiraju. Zašto bi i riskirali kada su Harry Kane (9G i 10A) i Son Heung – min (11G i 4A) u formi života. Ipak postavlja se pitanje šta kada bi dodali i Balea u ovaj duo i stvorili opasnu trojku koja će pokositi Premier Ligu, sad za sad se to samo možemo pitati.

Mourinho kao prepreka

Još jedan faktor koji bi mogao biti protiv Garet Balea je Jose Morinho. Iako je portugalski taktičar lično tražio da se Bale vrati u Tottenham stvari ne cvjetaju kako se očekivalo. Dobro je poznato da se ekipe koje je vodio Mourinho dijele u dvije grupe, prvi tim koji se takmiči u ligi i koji je većinom nepormijenjen do kraja sezone i tim koji se takmiči u kupovima.

S obzirom da je Tottenham u dobroj formi i da su uz par dobrih rezultata u ovoj sezoni smatrani kao jedni od favorita za titulu Mourinho ne želi da poremeti ritam svojih prvotimaca. Ne može sebi priuštiti da čeka Balea kako se privikava i vraća u staru formu treba da se brine o tituli.

Međutim možda Mourinho igra dugu igru i želi da privikne Balea preko Europa Lige i utakmica u kupu kako bi bio spreman da nastupa u drugoj polovini sezone. Sezona je duga i ako Mourinho planira da oduzme titulu od fantastičnog Liverpoola koji i bez Van Dijka uzimaju rezultate trebaće mu spreman Gareth Bale.

Bale je do sada uspio da upiše 10 nastupa od kojih su 6 u Europa Ligi, a 4 u Premier Ligi. Uspio je da postigne po jedan gol u oba takmičenja i u svim utakmicama pokazao barem na trenutak zašto je postao Galaktikos