Fudbaleri Željezničara upisali drugi vezani poraz, Olimpik siguran kod kuće (VIDEO)

Fudbaleri Željezničara upisali su drugi vezani poraz, nakon poraza od Širokog Brijega na Grbavici, Plavi su poraženi na gostovanju kod Krupe.

Plavi su u Krupu stigli sa željom da dođu do novih bodova kako bi održali priključak za vodećim Sarajevom, ali domaća ekipa upisala je drugu ovosezonsku pobjedu protiv Željezničara.

Krupu je u vodstvo doveo Aćimović u 26. minuti poslije odlične akcije po desnoj strani.

Do kraja prvog poluvremena gosti iz Sarajeva ostali su s igračem manje jer je Miličević u nadoknadi zaradio drugi žuti karton.

Nastavak susreta donosi bolju igru Željezničara, što ostavlja dosta prostora za domaće fudbalere koji iz par kontranapada nisu ugrozili Erića.

Konstantni napadi Željezničara isplatili su se u 67. minuti kada je Juričić sjajno pogodio za poravnanje rezultata. Očekivalo se da gosti nastave s pritiskom u nadi da dođu do preokreta, ali Krupa je ubrzo stigla do novog vodstva.

Ovoga puta učinili su to iz jedanaesterca kojeg je skrivio poslije čega je Dujaković bio siguran za 2:1 u 74. minuti.

Posljednjih 20-tak minuta meča protekao je u pokušajima Željezničara da dođe do pogotka ali Krupa se uspjela odbraniti i ostvariti tek treću pobjedu u 19. odigranih kola.

Treba istaći da je nakon meča došlo do naguravanja igrača obje ekipe, ali bez većeg incidenta.

Za Željezničar ovo je bio drugi gostujući poraz, a ukupno peti ove sezone, dok Krupa s nova tri boda ima se pravo nadati da na proljeće može izboriti opstanak u društvu najboljih.

Pobjeda Olimpika

Drugi meč današnjeg programa odigran je u Sarajevu gdje je Olimpik ugostio ekipu Radnika iz Bijeljine.

Jedini gol na meču djelo je Handžića u 42. minuti za konačnih 1:0 i četvrtu pobjedu Olimpika koji je u identičnoj situaciji kao Krupa ali s nešto slabijom gol razlikom.

Tabela nepotpunog 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine izgleda ovako.