Fudbaleri Napolija šampioni Italije prvi put poslije 33 godine

Fudbaleri Napolija osvojili su večeras prvu šampionsku titulu poslije 33 godine, pošto su na gostujućem terenu odigrali neriješeno 1:1 protiv Udinesea, u utakmici 33. kola Serije A.

Napoliju je za titulu trebao bod i osvojio ga je u Udinama golom Viktora Osimhena u 52. minutu. Domaći su prethodno poveli u 13. minutu golom Sandija Lovrića.

Napoli je tako osvojio prvu titulu otkako je čuveni Diego Maradona predvodio klub do titula 1987. i 1990. godine.

Na stadionu Napolija “Diego Armando Maradona” navijači su gledali prenos utakmice na velikom ekranu. Oko 11.000 navijača pratilo je Napoli u Udinama.

Napoli je pet kola prije kraja osvojio titulu, ekipa ima 80 bodova, 16 više od drugoplasiranog Lazia. Udinese je 12. na tabeli sa 43 boda.

U drugoj večerašnjoj utakmici Empoli je na svom terenu pobijedio Bolognu sa 3:1.