(FOTO) Sarajevo prekinulo crnu seriju i ostvarilo visoku pobjedu nad Leotarom

Sarajevo je prekinulo niz bez pobjede od četiri utakmice i savladalo ekipu Leotara sa 3:0. Bordo tim je zasluženo slavio novu pobjedu jer su od prve do posljednje minute dominirali susretom i imali i veći broj prilika, kao i posjed lopte na svojoj strani.

Bordo tim je fantastično otvorio utakmicu, a već u četvrtoj minuti izglednu priliku je imao Mulahusejnović, ali je istu propustio.

U devetoj minuti pokušao je Ikić, ali udarac je otišao preko gola. Desetak minuta kasnije Bordo tim je poveo zasluženo preko Ikića. Krilni fudbaler je šutirao nakon centaršuta Muhammeda Muse.

Musa se tu nije zaustavio, pa je tri minute kasnije ponovo asistirao, ovoga puta Mulahusejnoviću koji je pospremio zicer u mrežu.

Pokušalo je Sarajevo da postigne pogodak preko Čatakovića i Varešanovića, ali je ostalo 2:0 do kraja prvog dijela. Trebinjci su u prvom dijelu najbolje šanse sačuvali za finiš istog, ali su udarci Džajića i Milovića bočo sjajno odbranjeni od strane Šahinovića.

Drugo poluvrijeme donijelo je nešto sporiji ritam, te je bilo znatno manje prilika. Jednu je propustio Mulahusejnović u 60. minuti utakmice. Leotar je pokušavao biti aktivniji prema naprijed, ali prave šanse nije bilo.

U 73. minuti utakmice Varešanović je pogodio za konačnih 3:0, a mladi fudbaler je pogodio uz pomoć Cmiljanovića koji je skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Do kraja utakmice Bordo tim je mirno priveo susret kraju i slavio ubjedljivu pobjedu.

FK Sarajevo – FK Leotar 3:0

Stadion: Bilino polje
Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor)
Žuti kartoni: Trako (Sarajevo); Cvetković (Leotar)
Strijelci: Ikić 19‘ – 1:0; Mulahusejnović 22‘ – 2:0; Varešanović 73‘ – 3:0;
FK Sarajevo: Šahinović, Muhammed, Đokanović, T. Ramić, Tomašević, Drobarov (Trako 66.), Ikić, Mulahusejnović (Ahmetović 77.), Džafić (Kobiljar 66.) Čataković (I. Ramić 66.) i Varešanović (Ališah 77.). Trener: Feđa Dudić.
FK Leotar: Puletić, Milović, Todorović (Čubrilo 78.), Aćimović (Milić 68.), Đajić, Perišić, Cvetković, Đuderija (Georgiev 46.), Cmiljanović, Matković (Šušnjar 68.) i Pervan (Karić 46.). Trener: Marko Vidojević.