Dan kad je Erling Haaland zabio 9 golova na jednoj utakmici

Igralo se treće kolo grupne faze SP do 20 godina kada je Erling Haaland zabio 9 golova na jednoj utakmici.

Na Svjetskom prvenstvu za igrače do 20 godina 2019. godine vidjelo se da će mladi Norvežanin biti ubitačan golgeter. Bez obzira na to što selekcija Norveške nije uspjela proći grupnu fazu, Haaland je bio najbolji strijelac prvenstva s devet golova. Sve pogotke na prvenstvu Erling je uspio postići na jednoj utakmici.

Kako je Haaland zabio devet golova?

U prve dvije utakmice grupne faze, Norveška je upisala dva poraza, a mladi napadač se nije upisivao u strijelce. Na posljednjem meču protiv Hondurasa, Norvežani su pobijedili nestvarnim rezultatom 12:0. Ono što još više impresionira jeste podatak da je Erling Haaland zabio čak 9 golova u pobjedi svoje selekcije.

Usprkos velikoj pobjedi Norveška je završila na trećem mjestu grupe C iza Urugvaja i Novog Zelanda, no taj 30. maj 2019. godine ostat će zapisan u fudbalskim knjigama.

Reprezentacija Hondurasa je u prve dvije utakmice primila sedam golova i bilo je za očekivati da će Norvežani biti uvjerljivi, no niko nije očekivao da će Honduras ispratiti s čak 12 golova u mreži.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 5:0 od čega je Haaland postigao četiri pogotka. Mrežu Hondurasa načeo je u 7. minuti, a hat-trick je kompletirao u 36. minuti iz jedanaesterca. Do odmora je uspio postići još jedan gol u 43. minuti.

U nastavku susreta Haaland nastavlja istim tempom. U 50. minuti postiže svoj peti gol. U 67. i 77. postiže još dva pogotka, a u 88. i 90. stižu još dva gola za nestvaran učinak. U strijelce su se još upisali Ostigard, Hauge i Marković.

Uživajte u majstorijama tadašnjeg napadača Red Bull Salzburga:

Danas Erling Haaland rešeta mreže u Bundesligi kao i Ligi prvaka gdje je pokazao da je pred njim zaista blistava budućnost.