back to top

Edin Džeko strijelac u remiju Intera i Juventusa

Drugi upravo čitaju

Edin Džeko strijelac vodećeg gola za Inter, za Juventus pogodio Dybala pred sami kraj meča.

Deveto kolo italijanske Serie A donijelo je derbi susret između Intera i Juventusa.

Odbranu naslova prvaka Italije, Inter je započeo sjajno, ali je u posljednjem kolu poražen na gostovanju kod Lazija. S druge strane Juventus je drastično popravio formu s obzirom na to da su sezonu otvorili katastrofalno. nakon prva četiri kola osvojili su svega dva boda, a prva pobjeda došla je u tek u petom kolu.

Utakmica na stadionu Giuseppe Meazza počela je u znaku domaćina. Već u četvrtoj minuti korner za Inter, ali udarac Škriniara odlazi pored gola Juventusa. Nedugo nakon toga Alvaro Morata šutira s distance, ali Handanović zaustavlja njegov pokušaj nakon čega je pokušao i Alex Sandro, ali je ponovo slovenački golman bio na visini zadatka.

U 14. minuti Massimiliano Allegri radi prinudnu izmjenu zbog povrede Bernardeschija koji se požalio na povredu ramena. U igru je ušao Bentancur.

Tri minute kasnije Inter dolazi do prednosti. Calhanoglu je šutirao s nekih 20-ak metara i pogodio prečku, a na pravom mjestu se našao Edin Džeko koji loptu smješta u praznu mrežu gostujućeg gola. Bio je to sedmi pogodak bh. napadača u tekućoj sezoni.

Imao je Juventus dobru priliku u 20. minuti kada je Cuadrado šutirao ali lopta ide pored gola. U 29. minuti u šansi je Džeko koji šutira glavom ali pravo u golmana Szczesnyog.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo previše uzbuđenja pa se na odmor otišlo s minimalnom prednošću Intera.

U nastavku susreta Juventus baca sve karte u napad, ali bez prave prilike za izjednačenje. Ipak do vrijednog boda, Juventus stiže pred sami kraj susreta kada su izborili jedanaesterac. Siguran izvođač bio je Dybala za konačnih 1:1.

Do kraja susreta Inter je ostao bez trenera s obzirom na to da je Simeone Inzaghi isključen zbog protesta.