DRAMA KULMINIRALA NA KRAJU PRVOG DIJELA: Borjan čuvao rezultat za dodavanje, pa je uslijedio šok (VIDEO)

Crvena zvezda je u finišu prvog poluvremena protiv Maccabija iz Haife golom Mirka Ivanića nakon fenomenalne akcije stigla do rezultata koji je vodi u grupnu fazu Lige prvaka i povela 2:0.

No, uslijedio je šok u sudačkoj nadoknadi, kada je nakon Srnićeva igranja rukom u šesnaestercu Borjan obranio jedanaesterac Haziziju, ali je u nastavku akcije primio gol iz velike udaljenosti.

Uzdasi su stadionom “Rajko Mitić” odjeknuli u 12. minuti, kada je Kanga uzdrmao stativu. Sve je počelo odličnom reakcijom Milana Rodića u obrani koji je svladao protivničke nogometaše i tako sjajno uposlio Pešića. Novopečeni napadač Zvezde prevario je čuvara i ušao u šesnaesterac, a onda uz malo sreće uposlio Bukarija, koji je uočio i samog nogometaša iz Gabona, ali malo je nedostajalo do velike radosti.

Očekivana erupcija uzbuđenja na stadionu dogodila se u 28. minuti kada je Pešić trećim pogotkom po povratku u klub donio prednost momčadi Dejana Stankovića i vratio dvomeč na početak. Svoju vještinu još jednom je pokazao Katai koji se lako oslobodio svog čuvara, prošao u šesnaesterac i ubacio loptu na pet metara, gdje je nespretna reakcija gostujuće obrane spremno dočekala dugo iščekivano pojačanje u napadu i lopta je smještena u mrežu.

Na samom kraju prvog dijela utakmice, odnosno 44. minute, Crvena zvezda je postigla rezultat za prolaz u grupnu fazu Lige prvaka! Bio je to šah-mat u četiri poteza. Nakon ubačaja Kange, Katai je maestralno petom proradio Pešiću, koji odmah prosljeđuje Ivaniću za konačnu egzekuciju i prednost od 2:0!

Prava drama nastala je u sudijskoj nadoknadi u prvih 45 minuta. Nakon kornera Maccabija, Srnić je igrao rukom, a Maccabi je dobio veliku priliku za poravnanje rezultata u dvomeču.

No, činilo se da će Borjan završiti savršeno poluvrijeme obranivši udarac Haziza s 11 metara, no onda je uslijedio šok jer je u nastavku akcije Šveđanin Sundgran uputio udarac iz velike daljine koji je završio u mreži nakon nespretna reakcija Zvezdinog vratara.