back to top

Dinamo tri kola bez pobjede

Drugi upravo čitaju

ISTRA je u odgođenoj utakmici 12. kola SuperSport HNL-a pobijedila Dinamo 1:0 i skočila na četvrto mjesto. Puljani su do pobjede došli prekrasnim golom Matheusa u 90. minuti i gurnuli Dinamo u krizu. Čačićeva momčad treću utakmicu zaredom nije nikoga dobila i ostala je na devet bodova prednosti pred Hajdukom.

Čačić je uoči utakmice imao dosta problema sa sastavljanjem momčadi. Theophile-Catherine, Šutalo i Ademi su ostali u Zagrebu, Ivanušec je bio na klupi pa je od prve minute na lijevom beku zaigrao Mauro Perković, a Robert Ljubičić je napokon zaigrao na svojoj prirodnoj poziciji u paru veznih s Josipom Mišićem.

Dobro otvaranje Dinama

Mogao je Dinamo do vodstva već u 7. minuti kad je Ristovski odigrao odličnu loptu iza obrane Istre za Menala. On je krenuo sam prema Majkiću, ali je u ključnom trenutku bio neodlučan i onda očajno reagirao i pucao pokraj gola. Istra je odgovorila u sljedećem napadu kad je ista takva lopta došla do Boultama. Moharrami je bio prvo na njoj, ali ju je promašio, no Livaković je na vrijeme istrčao i izbio loptu.

U 22. minuti Baturina je dobrom povratnom loptom našao Menala čiji udarac Majkić sjajno brani, ali samo do Špikića. On iz prve tuče opet u Majkića i onda još jednom u blok igrača Istre. Dinamo je dominirao, ali je igrao dosta rastrgao i mučio se u izgradnji napada da bi domaćini u 45. minuti imali odličnu šansu kad je Livaković odličan udarac Bakrara odbio u korner.

Dinamo je i u nastavku imao više loptu u nogama, ali nije uspijevao konstantnim pritiskom slomiti domaćine. U 51. minuti Majkić je u korner odbio udarac Menala s ruba šesnaesterca, a pet minuta kasnije Petković je imao sjajnu šansu. Oslobodio se čuvara i onda iskosa s 15-ak metara gađao suprotni kut, ali je lopta otišla malo pokraj gola.