Četvrto kolo Premijer lige BiH: Sloboda drži vrh, Zrinjski razbio Željezničar

Proteklog vikenda odigrano je četvrto kolo Premijer lige BiH. Na šest utakmica postignuto je deset pogodaka i pokazano čak pet crvenih kartona.

Četvrto kolo Premijer lige BiH počelo je u Trebinju gdje je domaći Leotar dočekao ekipu Tuzla City.

Već u prvom napadu gosti su poveli. Igrala se 11 sekunda kada je Belmin Mešinović postigao pogodak za vodstvo gostiju. Nastavili su gosti iz Tuzle s boljom igrom, ali nisu uspjeli iskoristili nekoliko prilika.

S druge strane domaći su zaprijetili, ali golman gostiju, Fejzić zaustavlja udarac.

U nastavku meča Tuzla City dolazi do drugog gola. Ovoga puta strijelac je Sulejman Krpić u 54. minuti što je bio i konačan rezultat.

Do kraja meča Leotar je pokušavao doći do prilika, ali su se gosti odlično branili, pa je ostalo 0:2. U posljednjim trenutcima meča gosti su ostali s igračem manje jer je Mirzad Mehanović zaradio crveni karton.

Za Tuzlu ovo je bila treća pobjeda u isto toliko utakmica dok je Leotar upisao drugi vezani poraz.

Od 19 sati u Tuzli igrali su Sloboda i Široki Brijeg. Prema viđenom na Tušnju, bila je to izuzetno tvrda utakmica bez previše pravih prilika.

Od samog početka domaći su držali inicijativu na terenu i pokušavali doći do prednosti. Najbolje prilike imali su Kurtalić i Predragović, ali bez promjene rezultata.

Nastavak meča donio je nešto otvoreniju igru gostiju, ali opet je Sloboda bila ta koja je imala više prilika.

U 91. minuti gosti iz Širokog ostaju s 10 igrača jer je Zvonimir Begić dobio drugi žuti karton zbog burnog prigovora.

Tako je meč u Tuzli završen bez golova podjelom bodova, pa je Sloboda nakon četiri kola još uvijek neporažena, a Široki je upisao četvrti remi iz isto toliko utakmica.

Posljednji susret u subotu odigran je u Mostaru gdje je Zrinjski ugostio Željezničar i upisao novu pobjedu.

Već od prve minute Zrinjski je napadao, a gosti se uspješno branili. Vrijedi spomenuti sjajne intervencije golmana gostiju, Bendera koji je nekoliko puta zaustavio fudbalere domaćih.

No, Zrinjski je ipak došao do prednosti u 36. minuti kada je pogodio Igor Savić.

Pet minuta kasnije već je 2:0, a ovoga puta pogađa Nemanja Bilbija.

Drugo poluvrijeme počinje u istom ritmu gdje dominira Zrinjski. U 58. minuti Bilbija postiže svoj drugi gol za konačnih 3:0.

Gosti su imali nekoliko izleta ka golu domaćina, ali bez prave realizacije. Vrijedi izdvojiti pokušaj Bekrića iz slobodnog udarca kada je pogodio prečku.

Za Zrinjski bio je ovo drugi trijumf u tri odigrana meča dok je Željezničar zabilježio drugi poraz.

U nedjelju odigrana su tri susreta.

Od 17 sati sastali su se Rudar Prijedor i Sarajevo te Posušje i Borac.

Aktualni prvak gostovao je povratniku u Premijer ligu, Posušju gdje su poraženi minimalnim rezultatom 1:0.

Domaći su krenuli agresivno od početka i vezali nekoliko šansi pred golom Borca.

Napadi su se isplatili pred kraj prvog djela meča kada je Dominik Begić pogodio za veliko slavlje domaćih navijača.

Do kraja prvih 45 minuta, Posušje ostaje s igračem manje jer je Laus dobio drugi žuti karton.

Nastavak meča donosi bolju igru Borca, koji ne uspijeva iskoristiti igrača više na terenu. U 66. minuti i gosti ostaju s deset igrača kada Milojević zbog oštrog starta zaslužuje direktan crveni karton.

Do kraja meča nije bilo previše uzbuđenja, pa je Posušje upisalo prvi trijumf u novoj sezoni dok je Borac ostao na svega dva osvojena boda što je dovoljno za pretposljednje mjesto na tabeli.

Sarajevo je gostovao u Prijedoru kod Rudara i upisalo drugu pobjedu.

Pitanje pobjednika je riješeno već u prvih 45 minuta. Prvo je u 23. minuti zabio Dalibor Bagarić nakon velike greške odbrane domaćih. 39. minuti donosi drugi gol u mreži gostiju. Ovoga puta autogol je postigao Mandić nakon jednog ubačaja.

U nastavku susreta Sarajevo je pokušalo postići i treći pogodak, ali bezuspješno dok domaći nisu pretjerano pokazali na terenu.

Za Bordo tim ovo je bila druga pobjeda dok je Rudar ostao na četiri boda.

Četvrto kolo Premijer lige BiH zatvoreno je u Bijeljini gdje je Radnik dočekao Velež.

Domaći svjesni činjenice da Rođeni igraju europske utakmice, pokušali su to iskoristiti. U 41. minuti dolaze do prednosti preko Bojana Markovića koji je poslao loptu pored Bogdanovića.

Drugo poluvrijeme, Velež otvara dosta bolje. Preuzeli su inicijativu na terenu i pokušavali stići do poravnanja. Napadi su se isplatili u 82. minuti kada je pogodio Dženan Zajimović.

Pred sami kraj meča golman gostiju, Bogdanović istrčao je sa svog gola i rukom dirao loptu zbog čega je dobio direktan crveni karton. Na gol Rođenih stao je Samir Radovac zbog činjenice da su gosti iskoristili svih pet izmjena.

Ostalo je 1:1 i oba trenera su bili zadovoljni.

Radniku je ovo bio drugi bod, dok je Velež upisao četvrti bod uz jednu utakmicu manje.

Tabela Premijer lige BiH nakon četiri kola izgleda OVAKO.