Bratstvo iz Konjica kući pjevajući, Nikić: Zasluženo smo pobijedili

U meču 13. kola prve nogometne lige FBiH u Konjicu je domaći Igman ugostio ekipu Bratstvo iz Gračanice.

Bio je ovo veoma važan meč za oba rivala i iz oba tabora najavljivali su dobru igru i pobjedu.

Domaćini su bili optimistični i svi igrači (Alić, Hodžurda, Bajramović, Kašić, Savinović, Stanić…) najavljivali su najbolje dosadašnje jesenje izdanje i trijumf svoje ekipe.

No i „Topnici“ iz Gračanice, predvođeni iskusnim nogometnim magom Nikolom Nikićem, nisu krenuli u Konjic na rafting i zato su Šuša, Helić ,Poturalić, Stojanov, Čizmić, Delić, Ćeman, Hasikić…vjerovali u sebe i sa puno optimizma ušli u meč.

Od prvog minuta viđena je sjajna nogometna predstava, sa puno dobrih akcija, šuteva, sjajnih odbrana oba vratara (Jamaković i Ćeman). Bio je ovo pravi prvenstveni meč sa puno borbenosti, htijenja, požrtvovanja igrača oba rivala.

Ređale su se prilike pred oba gola, Igman je u prvom poluvremenu imao  veliku priliku i u nastavku još dvije ali je sjajno reagovao golman Ćeman i zaustavio udarce Džafića, Savinovića i Kašića. S druge strane  Bratstvo je igralo sjajno, stvorili su 3,4 kolosalne šanse, ali se nisu najbolje snašli u samoj završnici akcija Potutalić, Stojanov dva puta i Hasikić.

Ipak na kraju kada se sve rezmira, Bratstvo je zasluženo slavilo rezultatom 0:2 a oba zgoditka postigao je Stojanov. Kraj utakmice dočekan je velikim slavljem u ekipi pobjednika, primali su čestitke sa brojnih strana, a šef stručnog štaba Bratstva Nikola Nikić o novom, trećem, uzastopnom trijumfu svog tima, koji ih je doveo na treću poziciju na tablici, sa 25 do sada osvojenih bodova, rekao je nam sljedeće:

nk bratstvo gračanica
NK Bratstvo Gračanica

”U pravoj nogometnoj ljepotici, u meču za „udžbenike“ moja ekipa odigrala je sjajno i sasvim zasluženo savladala odličnog domaćina. Bila je ovo prava prvenstvena utakmica, puna trke, borbenosti, htijenja igrača oba tima. Znali smo da nas čeka  jako težak meč, domaćin je bio „napaljen“ do maksimuma, ali smo od prvog minuta postavili igru sa kojom smo pokazali da se s pravom nalazimo u vrhu tablice i borimo za naslov jesenjeg šampiona.”

Korner: Slijedi, po mnogima, derbi jesenjeg dijela prvenstva. U sljedećem kolu čekate vodeće Posušje !?

-Biće to nogometni praznik u Gračanici, šteta da ne mogu prisustvovati gledaoci, jer bi sigurno bio oboren rekord prisutnih gledalaca.

Znamo da nas čeka izuzetno kvalitetan protivnik, sjajna ekipa koja ima par odličnih igrača (Galić, Buhać, Landeka, Brekalo, Lučić, Bešlić…) i koja želi jesenji naslov.

Ali i moja ekipa ima kvalitet, znanje i sigurno ćemo biti maksimalno spremni da ih pokušamo nadigrati i zasjednemo na lidersku poziciju.

Nama „gode“ rivali iz Hercegovine, do sada smo pobijedili u gostima Čapljinu I Igman,kod kuće Gošk, i još je ostalo Posušje-pa daj Bože da se taj niz nastavi…

Piše: Rešad MAMELA