Bayern se spasio poraza pred kraj utakmice

Nogometaši Bayerna uspjeli su u finišu izbjeći šokantan poraz na domaćem terenu od Borussije Monchengladbach, a susret je na kraju završen rezultatom 1:1.

Od samog starta Bayern je silovito krenuo ka gostujućem golu i nizale su se šanse za Bavarce.

Sjajnu priliku propustio je već u drugoj minuti Dayot Upamecano, ali mu je golman gostiju odbranio udarac. Bavarci su mogli do gola i nakon pola sata igre, ali je Leroy Sane bio neprecizan.

U 35. minuti Thomas Muller je asistirao Sadiju Maneu, a Senegalac pogađa. Ipak, VAR asistencija poništila je gol zbog ofsajda.

Kada Bayern nije uspio doći do gola, stigla je kazna. Marcus Thuram je u 43. minuti šokirao Allianz Arenu. To je bio i rezultat prvog dijela.

Na otvaranju drugog dijela veliku šansu promašio je Thomas Muller glavom. U 62. i 65. minuti velike šanse za Leroya Sanea, ali ponovo nema gola.

Nastavili su se promašaji Bayerna, a posebno Muller i Gnabry. Golova nije bilo sve do same završnice.

U 83. minuti konačno je Leroy Sane pogodio i tako spasio bod za Bayern.

Rezultat i strijelci:

Bayern – Borussia M’Gladbach 1:1 (Sane 83′ / Thuram 43′)

Objava Bayern se spasio poraza pred kraj utakmice pojavila se prvi puta na Gol.ba.