Barcelona ispustila dva gola prednosti: Titula sve dalje, Koeman ne zna šta se događa s ekipom

Španska Barcelona ispustila dva gola prednosti na gostovanju kod Levantea čime se udaljila od titule…

Fudbaleri Barcelone remizirali su na gostovanju kod Levantea rezultatom 3:3 iako su na odmor otišli s prednošću od 0:2.

Bila je ovo još jedna idealna prilika za ekipu Ronalda Koemana da zasjedne na vrh tabele po prvi put ove sezone iako ima utakmicu više u odnosu na rivale iz Madrida. No, čak i ovu priliku Barcelona je uspjela prokockati i po svemu sudeći može se oprostiti od titule prvaka Španije.

Gosti iz Katalonije furiozno su otvorili susret jer se Pedri već u drugoj i petoj minuti našao u izglednim prilikama. Ipak nije bio precizan je ostalo 0:0. U 25. minuti Barca je povela, a strijelac je bio Leo Messi koji je pogodio nakon centaršuta Jordija Albe. Dvije minute kasnije Alba je u sjajnoj prilici ali njegov udarac odlazi pored gola. U 34. minuti već je 0:”, a ovoga puta strijelac je Pedri poslije sjajnog prodora Dembelea.

Činilo se da će Barcelona odnijeti puni plijen iz Valencije, ali je Levante pružio dosta bolju igru u drugom poluvremenu.

Da trenutna ekipa Barcelone nije napravljena za velike stvari vidjelo se u razmaku od svega dvije minute kada je Levante stigao do izjednačenja.
Prvo je u 57. minuti na 2:1 smanjio je Melero nakon što je glavom poslao loptu iz nemoćnog Ter Stegena. Samo dvije minute kasnije Morales poslije duplog pasa s Rogerom izigrava odbranu Barce i postiže efektan pogodak za 2:2.

Ipak igrači Koemana uspjeli su podići moral i postići novi gol u 64. minuti, a pogodio je Dembele.

Do kraja meča domaći su izvršili pritisak i bili dosta bolji protivnik. Ponovo je pukla odbrana Barcelone u 84. minuti kada se Sergio Leone izvukao prije Piquea i poslao loptu u bliži ugao za 3:3 i veliko slavlje domaćih.

“Ne mogu kriviti nikoga posebno. Čitav tim je zakazao u odbrani. Zaista je previše je primiti tri gola. Ja sam kao trener najodgovorniji, ali me zanima šta se dogodilo u drugom dijelu, jer sam na poluvremenu naglasio intenzitet igre, a mi smo ga izgubili smo ga u drugom poluvremenu”, rekao je Koeman.

“Kao trener preuzimam odgovornost. Nije ovo bilo naše najbolje izdanje. Imali smo dva gola prednosti i uspjeli smo doći u situaciju da se borimo za pozitivan rezultat. Odbrana je odigrala ispod nivoa”, kazao je Koeman te dodao.

“Imali smo plan da dobijemo sve mečeve do kraja u nadi da osvojimo titulu, no sada smo u teškoj situaciji. Moramo se pripremiti za narednu sezonu i vidjeti šta možemo napraviti.”

Ovo je bio drugi uzastopni remi Barcelone koji sada imaju 76 bodova. Za Barcelonu u igri je još šest bodova dok rivali Atletico i Real imaju utakmicu manje.

Lider tabele Atletico Madrid na svom kontu ima bod više, a protiv Real Sociedada ima veliku priliku da se ustali na prvoj poziciji. Trećeplasirani Real Madrid dan kasnije gostuje kod Granade.

Nema sumnje da nas očekuje izuzetna završnica La Lige, a navijači Barcelone imaju za čime da žale s obzirom na to da je Barca prosula dosta bodova u ključnim trenutcima sezone…