Azot pobjedom završio jesen

Azot sa tri gola ispratio visočku Bosnu

Mečevima 15. kola završen je jesenji dio prvenstva u Drugoj ligi FBiH, a u okviru tog kola u Vitkovićima je domaći Azot ugostio Bosnu iz Visokog.

Bio je ovo vrlo bitan meč za oba rivala i obje ekipe najavljivale su  pobjedu i tri nova boda na svom kontu. Po veoma teškom terenu za igru od prvog minuta popularni „Hoffenheim“ sa Drine krenuo je silovito protiv visočkih „karioka“ i već u  prvoj minuti bilo je 1:0 za Azot, a strijelac je bio Mašić.

Nakon zgoditka domaći igrači nastavili su napadima prema mreži gostiju i već u 37. minuti bilo je 2:0 a strijelac iz penala bio je Nedžmin Aljukić. Tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme, a u nastavku meča viđen je još jedan zgoditak za domaćine, u 80. minuti Elfad Hodžić pogodio je za konačnih 3:0.

Sa nova tri boda Azot je sakupio 20 bodova i jesen je završio na desetoj poziciji federalnog prvenstva, a što je sjajan rezultat, s obzirom da je u prvih 6 kola bio bez osvojenog boda.

O novoj pobjedi i lijepom završetku jeseni, kapiten ekipe Almin Isaković rekao nam je sljedeće:

”Naravno da smo sretni i zadovoljni novim trijumfom i sa nova tri boda, a što je doprinijelo da jesenji dio prvenstva završimo uspješno. Naša pobjeda je čista kao suza, bili smo bolji rival svih 90 minuta, a pored tri postignuta zgoditka imali smo još  par prilika (Rašidović, Ćulov, Bajrica…) koje nismo pretvorili u golove zbog  slabe završnice i nedostatka koncentracije. Ovom pobjedom pokazali smo da naša ekipa ima kvalitet, da vrijedi mnogo više od trenutnog plasmana na tablici, a što ćemo sigurno pokazati u proljetnom dijelu prvenstva. Pobjedu  poklanjamo našim vjernim i vatrenim navijačima, popularnim „Nitrogencima“ koji  žive za klub i njihova podrška nam daje dodatnu snagu.”

Piše: Rešad MAMELA