ZRINJSKI REMIZIRAO S ASTON VILLOM I ZAVRŠIO OVOSEZONSKI NASTUP U EVROPI

Na kraju je bilo 1:1.

Plemići su pred punim tribinama pružili odličan otpor engleskoj ekipi, koja je hit Premier lige u kojoj trenutno zauzima treće mjesto sa samo dva boda manje od prvoplasiranog Liverpoola.

Zaniolo je već u 2. minuti propustio dobru priliku za goste kada je sa sedam metara poslao loptu visoko preko gola Zrinjskog.

U 20. minuti Cash je šutirao, ali golman Marić je dobro intervenirao. Zaniolo je u 42. minuti šutirao, ali je Marić odbranio.

U drugom dijelu vidjeli smo više uzbuđenja.

Odbrana Zrinjskog kapitulirala je u 62. minut. Zaniolo je pogodio za vodstvo Aston Ville.

U 71. minuti Ćorluka je propustio veliku šansu za Zrinjski nakon ubačaja iz slobodnog udarca. Poslao je loptu preko prečke, ali je ipak sviran ofsajd.

zrinjski remizirao s aston villom i završio ovosezonski nastup u evropi
14.12.2023., Gradski stadion, Mostar, Bosna i Hercegovina – UEFA Konferencijska liga, skupina E, 6. kolo, HSK Zrinjski – Aston Villa. Alex Moreno, Matija Malekinusic Photo: Denis Kapetanovic/PIXSELL

U 75. minuti nakon kornera velika gužva, šutira Ćorluka, ali nije pogodio okvir gola.

Minuti kasnije velika šansa i za Aston Villu! Duran je šutirao, ali je Marić dobro odbranio pa  Jakovljević otklonio opasnost.

14.12.2023., Gradski stadion, Mostar, Bosna i Hercegovina – UEFA Konferencijska liga, skupina E, 6. kolo, HSK Zrinjski – Aston Villa. Photo: Denis Kapetanovic/PIXSELL

U 81. minuti velika šansa za Hrvanovića, prazan je bio gol, ali nije uspio ubaciti loptu u mrežu nakon greške odbrane gostiju.

U 87. minuti veliko slavlje u Mostaru. Malekinušić je postigao eurogol i pogodio za konačnih 1:1.

Plemići su završili posljednji na tabeli grupe E sa četiri boda. Legija je u drugoj utakmici ove grupe pobijedila 2:0 Alkmaar i izborila ostanak u Evropi.

Aston Villa je prva s 15, a Legia je druga sa 12 bodova. AZ je treći sa šest, a Zrinjski četvrti s četiri boda.

Bio je ovo prvi nastup jednog bh. tima u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja.