Zrinjski razbio Tuzla City za poluvrijeme (VIDEO)

Fudbaleri Zrinjskog savladali su ekipu Tuzla Cityja u okviru 11. kola Premijer lige BiH.

Zrinjski je upisao visoku pobjedu rezultatom 4:0 i Tuzli nanijela prvi domaći poraz u tekućoj sezoni u ovoj sezoni Premijer lige BiH.

Izabranici Mladena Žižovića pitanje pobjednika su riješili u prvom poluvremenu. Prvo je Miloš Filipović pogodio za prednost u 19. minuti susreta da bi u 30. minuti Ognjen Todorović zabio za 2:0.

Ubrzo, mogli su gosti do trećeg pogotka. Nakon kornera pokušao je Jakovljević ali bez promjene rezultata.

Do kraja prvog dijela meča gosti postižu još jedan gol u sudijskoj nadoknadi. Ponovo je strijelac Filipović.

U nastavku meča Tuzla je zaigrala nešto otvorenije ali bez pravih prilika. Imao je Filipović pokušaj iz slobodnog udarca, ali nije bio precizan.

Nedugo zatim su domaći pokušali preko Ramića ali bezuspješno.

S druge strane gosti su zabili još jedan pogodak u 85. minuti. Hat-trick je kompletirao Filipović svojim trećim pogotkom na meču.

Sažetak meča

Zrinjski se penje ka vrhu

Ovom pobjedom Zrinjski je skočio na petu poziciju uz dvije utakmice manje. Dok je Tuzla City na šestoj poziciji.

U narednom kolu Tuzla dočekuje Široki Brijeg dok će Zrinjski u goste kod Olimpika.

Treba istaći da se sredinom naredne sedmice igraju utakmice Kupa BiH.