back to top

Zrinjski prvak Bosne i Hercegovine sedam kola prije kraja

Drugi upravo čitaju

Zrinjski ubjedljivo savladao Sarajevo (4:0) i stigao do sedme šampionske krune

Sedam kola prije kraja prvenstva, ubedljivom pobjedom nad Sarajevom (4:0), fudbaleri Zrinjskog i teoretski su obezbijedili krunu prvaka u Bosni i Hercegovini.

Lider Premijer lige golom Nika Jankovića već u 15. minutu načeo je goste, a minimalno vodstvo tima iz Mostara bilo je na snazi do 52. minuta kada je Nemanja Bilbija udvostručio prednost.

Kapiten domaćina i strijelac 27 pogodaka u aktuelnoj takmičarskoj godini atraktivnim pogotkom razriješio je većinu dilema po pitanju ishoda, a šampionsko slavlje ukrasio je Ivan Jukić. Udarac veznog fudbalera u 62. minutu se od Lazića odbio u mrežu gostiju, dok je konačnih 4:0 postavio pogotkom u 76. minutu.

Pobjedom nad Sarajevom, Zrinjski je materijalizovao remi Tuzla Cityja i Borca iz Banjaluke kojim se odvojio na plus 21, nedostižnih u preostalih sedam kola usljed boljeg učinka u međusobnim duelima sa prvim pratiocem.

Osvojenom titulom, sedmom u klupskoj historiji, ekipa iz Mostara učvrstila se na vrhu liste klubova sa najviše šampionskih kruna u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.