Željezničar u sudijskoj nadoknadi doživio šokantan poraz na Grbavici od GOŠK-a

Nogometaši GOŠK-a pobijedili su na Grbavici Željezničar rezultatom 3:2 u okviru 7. kola Premijer lige. Plavi su tako prekinuli niz pobjeda na svom terenu, u susretu koji je protekao u slavljeničkoj atmosferi povodom 102. rođendana kluba.

Prvo poluvrijeme proteklo je u terenskoj nadmoći Željezničara, ali prvu veliku šansu imao je GOŠK u 19. minuti.

Mihaljević je lijepo proigrao Ramljaka koji je izašao sam ispred Muftića, ali golman Želje je dobro odbranio i spasio svoj tim.

Željo je tek sporadično prijetio šutevima Drlje i Mekića s distance, a do vodstva je stigao u 34. minuti. Drljo je primirio jednu loptu sa lijeve strane i šutirao, izblokirana lopte se odbila do Mekića, kojem nije bilo teško da iz blizine matira Bobića za 1:0 nakon prvog dijela igre.

Već na startu drugog poluvremena Željo je mogao riješiti pitanje pobjednika, ali Krpić nije iskoristio zicer.

Ćosić je želio proigrati Ovčinu, ali se lopta odbila do napadača Plavih čiji je udarac u situaciji jedan na jedan odbrani golman GOŠK-a Bobić.

Novu sjajnu šansu domaći su propustili u 56. minuti. Ćosić je nanizao nekoliko svojih čuvara, kreirao sebi poziciju i šutirao, ali lopta je prošla malo pored stative gostiju.

Kazna za promašaje uslijedila je u 60. minuti. Skorup je izveo slobodnjak sa nekih 20 metara i pogodio suprotne rašlje gola Muftića za 1:1 i muk na Grbavici.

U 72. minuti Cocalić se nije najbolje snašao naklon kornera iako je bio sam na petercu, a samo 120 sekundi kasnije uslijedio je novi šok.

Hasukić probio po lijevoj strani i preciznim udarcem iskosa pogodio za veliko slavlje gostiju. Željo je do kraja propustio dvije sjajne šanse preko Amoaha i Drlje, ali je u 91. minuti preko Haračića i nakon slabe intervencije golmana Bobića poravnao na 2:2.

I onda u 96. minuti Nižić je šokirao Grbavicu i donio pobjedu GOŠK-u 3:2. Šutirao je prizemno s desetak metara i pogodio malu mrežicu za veliko i nenadano slavlje gostiju.

Željezničar već u srijedu u zaostaloj utakmici gostuje Slogi u Doboju, dok će GOŠK za vikend na svom terenu dočekati ekipu Igmana iz Konjica.

Rezultat i strijelci:

Željezničar – GOŠK 2:3 (Mekić 34′, Haračić 90+1′ / Skorup 60′, Hasukić 74′, Nižić 90+6′)

Objava Željezničar u sudijskoj nadoknadi doživio šokantan poraz na Grbavici od GOŠK-a pojavila se prvi puta na Gol.ba.

Izvor: gol.ba