ŽELJEZNIČAR SE UČVRSTIO NA VRH TABELE, BOLJI OD LEOTARA

Od prvog minuta Željezničar je krenuo svim silama ka golu Leotara. Već u osmoj minuti poništen je pogodak plavih zbog ofsajda.

Semir Štilić je šutirao, lopta se odbija do Dženisa Beganovića koji pogađa mrežu Leotara, ali je podignuta zastavica arbitra.

Opasni Štilić je u 15. minuti mogao postići eurogol, ali je stativa to spriječila. Ipak, inicijativa se ubrzo isplatila.

Igrao se 18. minut kada Štilić odlično centrira iz kornera, a Armin Hodžić još bolje reaguje i glavom pogađa za 0:1. Već toliko puta viđena kombinacija ove sezone.

Nakon gola za Plave, domaćin je krenuo nešto ofanzivnije kako bi pokušao doći do izjednačenja. Zaprijetili su Čubrilo i Aćimović, ali je golman Bender bio siguran.

Odličnu šansu za Plave u 40. minuti imao je Joseph Amoah, ali je igrač iz Gane glavom s druge stative šutirao pored gola. Rezultatom 0:1 otišlo se na odmor.

Leotar je zaprijetio i na startu drugog dijela. Stojković je izašao sam po lijevoj strani ispred Bendera, ali je ponovo golman Željezničara bio odličan.

Uslijedio je mirniji dio igre, baš ono što je Željezničaru trebalo. Leotar je nešto više kontrolisao igru, ali nedovoljno da se ugrozi prednost Željezničara.

Štilić je mogao riješiti pitanje pobjednika u 61. minuti kada je izašao sam pred Puletića, no spetljao se i propala je predivna šansa.

Stojković je bio najopasniji igrač Leotara danas. Zaprijetio je i 20 minuta prije kraja nakon kornera, ali udarac odlazi preko gola. Kako nije bilo većih prilika za Leotar, te situacije za Stojkovića bile su vrijedne spomena.

Do kraja utakmice Željezničar je bez problema sačuvao prednost i ostalo je 0:1. To je šesta utakmica zaredom za Plave bez poraza u kojima imaju četiri pobjede.

Željezničar je preuzeo vrh tabele s dva boda više u odnosu na Borac i tako napravio odličnu uvertiru za derbi protiv Zrinjskog u narednom kolu.

Izvor: hayat.ba