back to top

ŽELJEZNIČAR PRIREDIO NOVO RAZOČARENJE SVOJIM NAVIJAČIMA, TUZLA CITY NOSI PUNI PLIJEN S GRBAVICE

Drugi upravo čitaju

Tuzla City je slavila 1:0 i tako je tim s Tušnja upisao velika tri boda u borbi za opastanak u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Željezničar je kao favort dočekao Tuzla City. Ušli su domaći u meč bez Edisa Mulalića s kojim je raskinuta saradnja tokom ove sedmice i ostali su bez bodova. Junak je  Nevres Fejzić sa nestvarnim odbranama.

Dobro su Plavi ušli u meč. Veznjak Armin Hodžić je prvi prijetio, njegov udarac je završio preko gola, da bi u 10. minuti Santos šutirao, Fejzić brani.

Brazilac šest minuta kasnije bježi odbrani Tuzlaka. Izlazi sam pred Fejzića, ali loša završnica Santosu je veliki problem i šutirao je pored gola.

Tuzla City prijeti prvi put u 20. minuti. Nukić šutira pravo u Bendera.

Četiri minute kasnije gosti dolaze do prednosti. Nukić ubacuje s desne strane, a Harun Karić uz pomoć odbrane Željezničara trese mrežu i gostima donosi prednost od 1:0.

Nije Željezničar napravio puno nakon gola. Imali su nekoliko pokušaja, Štilić i Galić su najbliži golu, ali na odmor se otišlo vodstvom Tuzlaka.

Nastavak meča donosi potpunu ofanzivu domaćeg tima. Redale su se šanse pred golom Tuzla Cityja, ali Nevres Fejzić je na golu bio nesavladiv.

Golman Cityja u 55. minuti skida udarac Mekića, tri minute kasnije sjajnom odbranom i Štilića i večeras je bio zaista čudesan.

Gosti su u 67. minuti ostali s igračem manje. Diaby je isključen, no to nije previše pomoglo Željezničaru jer je Tuzla City na golu imao Fejzića.

Nova odbrana golmana stiže odmah nakon crvenog. Cocalić šutira glavom, Fejzić brani, a zatim vadi dvije nestvarne lopte.

Prvo je u 76. minuti zaustavio pokušaj Amoaha, a u 85. minuti iz gola je izvadio i udarac Krpića i spasio je svoj tim.

Ostalo je na kraju 1:0 za goste koji su došli do tri velika boda u borbi za opstanak, a Željo će teško ovakvom igrom izboriti Evropu.

Izvor: hayat.ba