VELEŽ PRODUŽIO AGONIJU ŽELJEZNIČARA: ROĐENI SLAVILI NA GRBAVICI

Na kraju su bili uspješniji gosti i stigli do veoma važne pobjede rezultatom 1:0 u borbi za sami vrh tabele dok je Željezničar novim porazom stigao u veoma tešku situaciju.

Prvu priliku vidjeli smo u 4. minuti. Haračić se lijepo oslobodio Oliveire i sa sedam metara šutirao, lopta je otišla pored stative gola Veleža.

U 35. Mekić je šutirao sa 25 metara, alije golman gostiju Hadžikićbio siguran.

Četiri minute kasnije, velika šansa za goste. Guliashvili je centrirao, a Šikalo sam sa osam metara nije uspio uštopati loptu i šutirati.

U 44. minuti Vehabović je šutirao iz slobodnjaka, ali je lopta završila na vanjskom dijelu mreže domaćih.

Bez golova se otišlo na odmor, a u nastavku smo vidjeli više uzbuđenja.

U 52. minuti Vehabović je pokušao sa nekoliko metara, ali je to blokirao Cocalić.

Odlično šansu u 65. minuti upropastio je Amoah. Dobro je prošao po desnoj strani i šutirao sa 16 metara, ali je lopta otišla pored gola. Imao je samog Haračića na drugoj strani, ali se ipak odlučio za udarac.

Brzo je stigla kazna. Dupli pas tri minute kasnije Vehabovića i Guliashvilija, a Gruzijac pogađa za 0:1 i veliko slavlje gostiju.

Domaći su pokušavali stići do gola, ali im to nije polazilo za rukom.

U 83. minuti Guliashvili je imao veliku šansu, sa 14 metara je šutira, ali je lopta otišla malo preko gola.

U 92.minuti Selimović je pokušao glavom, ali lopta je završila malo iznad gola Veleža.

Rezultat se do kraja nije mijenjao.

Velež se ovom pobjedom izjednačio sa Zrinjskim na drugom mjestu tabele. Oba tima imaju po 32 boda dok je Željezničar ostao na 8. mjestu sa 19 bodova sa samo četiri boda iznad zone ispadanja.

Sastavi:

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Cocalić, Mekić, Haračić, Šehić, Biber, Aljaber, Amoah, Šabić, Selimović i Ovčina

VELEŽ: Hadžikić, Oreč, Halilović, Hrkač, Guliashvilli, Suljić, Šikalo, Haskić, Šturm, Vehabović, Oliveira