Meč za dušu i sjećanje: Unis ugostio Famos, viđeno šest golova

-

Jučer je u Vogošći na stadionu „Hakija Mršo“ odigran meč 16. kola druge lige FBiH-centar a u kome je domaći Unis ugostio Famos iz Hrasnice.

U vrlo bitnom meču za oba rivala odigran je meč za nogometne „udžbenike“, susret koji je pokazao svu ljepotu nogometne igre, u kome je viđeno šest prekrasnih zgoditaka i po još dvije, tri kolosalne prilike na obje strane, pregršt
lijepih akcija, odličnih šuteva i odličnih odbrana golmana Hodžiča i Krnetića, a na kraju je je pobijedio Unis rezultatom 4:2, poluvrijeme 1:1.

Od prvog minuta meča oba šefa stručnih štabova Dželaludin Muharemović kod domaćih i Adnan Ćupina kod gostiju od svojih izabranika tražili su napadačku igru, sa puno trke, borbenosti, požrtvovanja…Vrlo brzo,na samom otvaranju već u 9. minuti uslijedila je sjajna akcija gostiju, a koju rezantnim udarcem sa 13-14 metara u zgoditak pretvara Nezić i Famos vodi 0:1.

Unis je izjednačio u 37. nakon odličnog centaršuta Smajića, kada se najbolje u gužvi pred golom gostiju snalazi Čomaga i matira nemočnog Krnetića za 1:1, što je ujedno bio i rezultat prvih 45 minuta meča.

U nastavku susreta viđena je još bolja nogometna predstava, i već u 48 minuti Famos vodi 1:2,poslije sjajne akcije Nezić je pogodio stativu, a odbijenu loptu u mrežu Hodžića posprema Haznadar. Ovaj zgoditak nije obeshrabio domaće igrače i u 57. minuti Unis poravnava na 2:2.

Idealan centaršut Smajića iz kornera,visok skok Čomage,trzaj glavom i trese se „stora“ golmana gostiju.Unis do prvog vodstva na utakmici dolazi u 68. minuti,sjajnu akciju domaćih završava Čomaga i na semaforu je 3:2 za domaćina.Gosti pokušavaju doći do pravnanja, imaju par dobrih prilika ali nema pogotka, a onda u 86. minuti najbolji potez na utakmici.

Unis vodi sa 4:2 a gol za evrovizijske tv špice postiže Ahmetović koji iskosa sa desne strane, sa oko 25 metara udaljenosti, pogađa same rašlje i skida paučinu sa mreže Famosa.

Kraj meča domaći igrači dočekuju uzdignutih ruku, zagrljeni slave veliku pobjedu i sjajnu igru, sa kojom su nanijeli prvi poraz Famosu u ovom prvenstvu.Po završetku meča zabilježili smo izjavu šefa stručnog štaba domaćih Dželaludina Muharemovića, kome je ovo bio debi na klupi Unisa:

“U sjajnoj nogometnoj predstavi moji izabranici pokazali su odličnu partiju, borili su se svih 90 minuta, nisu padali ni kada su dva puta gubili i na kraju smo zasluženo pobijedili dobru ekipu Famosa koja je pokazala da se s pravom nalazi u vrhu tabele. Čestitam svim igračima oba tima koji su u jednoj utakmici za pamćenje odigrali fer i sportski. U pripremnom periodu radili smo dobro i to pokazali u ovom susretu. Ovim trijumfom pokazali smo da se ne bojimo ni jednog rivala i da ćemo u svakom narednom meču igrati otvoreno, sa željom da ostvarimo
povoljne rezultate i da proljeće bude mnogo uspješnije nego jesenji dio prvenstva.”

S druge strane njegov kolega, šef gostiju Adnan Ćupina, kratko je prokomentarisao ovaj meč:

“Čestitam igračima Unisa i kolegi Muharemoviću na pobjedi. Moji igrači nakon vodstva od 0:1 imali su veliku šansu da postignu zgoditak za 0:2, nisu je iskoristili, a da su tada pogodili sigurno bi rezultat bio mnogo povoljniji za nas. No, mi se okrečemo našem narednom protivniku, nije ništa izgubljeno u našoj trci za prvaka jer i Borac je poražen u gostima, i dalje smo samo na bod manje od lidera.”

Sa lica mjesta piše i snimio Rešad MAMELA

Rešad Mamela je ikona bosanskohercegovačkog fudbala. Zaljubljenik je u niže nogometne lige i "manje" popularne klubove. Poznat je kao radijski voditelj i sportski novinar sa sloganom "Najbolji na svijetu i okolini. Reeešad Mamela". Na našem portalu piše sportske vremeplove i izvještaje sa fudbalskih terena.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

Preuzimanje sadržaja

Preuzimanje sadržaja je dozvoljeno samo uz dodavanje link na korner.ba unutar preuzetog članka. Hvala.