Tuzla City u polufinalu Kupa BiH, na penale pobijedio Željezničar, Klis nadjačao Zvijezdu 09

-

Nogometaši Tuzla Cityja plasirali su se u polufinale Kupa BiH, nakon što su danas u četvrtfinalu na Tušnju boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili Željezničar sa 3:2.

Rezultat nakon 90 minuta igre bio je 1:1. Domaći su poveli u 50. minuti golom Brkića, a izjednačio je Bekrić u 61. minuti sa bijele tačke. Rezultat se do kraja nije mijenjao te su pobjednika odlučili penali, u kojem su uspješniji bili igrači Tuzla Cutyja koji su tako drugi put u pet dana slavili protiv Željezničara.

Kupa BiH

Plasman u polufinale izborio je i federalni drugoligaš Klis, koji je u Buturović Polju pobijedio Zvijezdu 09 iz Etno sela Stanišići s 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Pirija u 40. minuti.

U posljednja dva meča četvrtinala sastaju se Široki Brijeg – Borac (16.00) i Sarajevo – Zrinjski (18.30), prenosi tntportal.ba.

Ja sam Tarik Džihan veliki sam ljubitelj fudbala i sporta generalno. Kroz svoje tekstove pokusavam da prikažem fudbal iz drugacijeg ugla nego što se obično o njemu piše