Treće kolo Premijer lige BiH: Rudar savladao Velež, Zrinjski utišao Koševo

Treće kolo Premijer lige BiH je iza nas. Na pet odigranih susreta postignuto je svega šest pogodaka.

Na otvaranju trećeg kola Premijer lige, Sloboda je ugostila Leotar iz Trebinja. Meč je odlučen u prvom poluvremenu i to već u šestoj minuti. Za domaće je dosuđen jedanaesterac, a odgovornost je preuzeo Beganović. Njegov udarac zaustavio je golman gostiju Perišić, ali iz nastavka akcije Beganović zabija za veliko slavlje na stadionu Tušanj.

Do kraja prvih 45 minuta Sloboda je kontrolisala meč, da bi u nastavku gosti bili ti koji su imali veću inicijativu. No, Leotar nije stvorio niti jednu ozbiljnu priliku ispred gola Slobode i završeno je minimalnom pobjedom domaćina.

Ovom pobjedom Sloboda je ba maksimalnom učinku od tri pobjede iz isto toliko utakmica što je dovoljno za prvo mjesto na tabeli.

U subotu su odigrana dva meča, oba u glavnom gradu BiH, Sarajevu.

Od 19 sati Željezničar je igrao protiv Posušja i upisao prvu pobjedu u novoj sezoni.

Pobjedonosni pogodak za Plave zabio je Mustafa Mujezinović u 18. minuti utakmice.

Nastavio je Željo s napadima ali bez promjene rezultata. S druge strane imali su i gosti nekoliko šansi, no ostalo je 1:0.

Ovo je za Posušje bio treći poraz, dok je Željo upisao prvi trijumf.

U 21 sat na Koševu je gostovao Zrinjski. Domaće Sarajevo je poslije pobjede u Posušju tražio pozitivan rezultat pres domaćom publikom, ali su gosti iz Mostara bolje otvorili meč.

U 15. minuti jedanaesterac za goste. Šutirao je Nemanja Bilbija ali je Dizdarević odbranio njegov pokušaj.

Deset minuta kasnije gosti vode, a strijelac je Tičinović. Do kraja prvih 45 minuta Zrinjski povećava prednost. Ovoga puta pogađa Bašić u 35. minuti.

Nastavak susreta donio je nešto ofenzivniju igru Sarajeva, ali Zrinjski se dobro branio i zasluženo upisao trijumf.

Vrijedi istaći da je Bordo tim susret završio s igračem manje jer je Amer Dupovac zaradio direktan crveni karton u 81. minuti.

U nedjelju odigran je jedan susret i to u Širokom gdje je gostovao Radnik iz Bijeljine.

Bio je to izjednačen meč s nekoliko izglednih prilika, ali mreže su mirovale.

Tako je Radnik upisao prvi bod u novoj sezoni dok je Široki remizirao treći put u isto toliko utakmica.

Posljednji susret odigran je u ponedjeljak na stadionu Vrapčići. Veležu je stigao Rudar Prijedor i na iznenađenje svih odnio puni plijen.

Gosti iz Prijedora stigli su do prednosti na otvaranju meča u drugoj minuti. Zabio je Mandić poslije greške golmana Kačavende.

U 29. minuti već je 2:0, a ovoga puta gol postiže Amoah.

Velež je susret završio bez Osmića koji je zaradio drugi žuti karton u 40. minuti.

Drugo poluvrijeme donosi dosta bolju igru domaćih koji su stvorili par kvalitetnih prilika ali bez realizacije.

Utakmica između Borca i Tuzla Cityja odgođena je zbog obaveza Borca u europskim takmičenjima.

Tabela Premijer lige BiH nakon tri nepuna kola izgleda OVAKO.