Teška povreda igrača Liverpoola obilježila vikend

Poslije reprezentativne pauze nastavila su se domaća prvenstva širom Starog kontinenta. U moru zanimljivih utakmica, fudbalski vikend je obilježila teška povreda fudbalera Liverpoola na utakmici protiv Leedsa.

Već u subotu fokus je bio na meču Manchester Uniteda i Newcastle Uniteda gdje je zaigrao povratnik na Old Trafford, Cristiano Ronaldo. Svoj debi u novom klubu imao je i bh. veznjak Miralem Pjanić. Zlatan Ibrahimović se vratio poslije povrede i odmah se upisao u strijelce.

Teška povreda mladog igrača Redsa

Pobjedu Liverpoola nad Leedsom rezultatom 3:0, zasjenila je teška povreda mladog Harveya Elliotta koji je pretrpio otvoreni prelom lijeve noge. U jednom napadu Redsa, nešto oštrije je startovao Pascal Stuijk nakon čega je Elliott nezgodno stao i odmah je bilo jasno da se radi o teškoj povredi.

Uslijedila je brza reakcija ljekarske ekipe, a samog Elliotta čeka duža pauza.

Pogotke za Redse postigli su Salah, Fabinho i Mane.

Dva gola Ronalda na povratku

Da će biti ogromno pojačanje za ekipu Manchester Uniteda, Cristiano Ronaldo je pokazao već u prvoj utakmici nakon 12 godina u dresu Crvenih Đavola.

Portugalac je načeo mrežu gostiju iz Newcastlea pred kraja prvih 45 minuta. U nastavku susreta gosti dolaze do izjednačenja preko Manquilla.

Ubrzo, United dolazi do novog vodstva. Igrao se 62. minut kada je Ronaldo postigao svoj drugi gol za ogromno slavlje na Old Traffordu. Do kraja utakmice, Manchester je postigao još dva pogotka. U 80. minuti euro-gol zabija Bruno Fernandes, da bi Lingard u finišu meča postavio konačnih 4:1.

Treba istaći da je Tottenham upisao prvi poraz u sezoni protiv Crystal Palacea, dok je Arsenal prvi put slavio u novoj sezoni pobjedom protiv Norwicha.

Miralem Pjanić oduševio navijače Bešiktaša

Nakon što je napustio redove Barcelone, Miralem Pjanić je bio starter za Bešiktaš na utakmici protiv Yeni Malatyaspora.

Već u 7. minuti domaći dolaze u prednost, a strijelac je bio Batshuayi na sjajno dodavanje Pjanića koji je tako pokazao da će biti veliko pojačanje za Bešiktaš. Osim asistencije, Pjanić je zaradio žuti karton, a igru je napustio u 69. minuti.

Ibrahimović pokazao klasu

Nakon što se povrijedio još u petom mjesecu, Zlatan Ibrahimović je zaigrao za Milan. U pobjedi protiv Lazija na San Siru, Ibrahimović je ušao s klupe u 60. minuti, a sedam minuta kasnije postigao je pogodak za 2:0 što je bio konačan rezultat.

Novog imidža, Zlatan je pokazao da bez obzira na godine može igrati ozbiljan fudbal. Prilikom jedne kontre Rossonera, Ibrahimović je vezao perlu poslije čega se pridružio napadu i stigao na dodavanje Rebića za potvrdu pobjede.

U Seriji A, Juventus je upisao novi poraz, ovoga puta protiv Napolija rezultatom 2:1 iako su poslije deset minuta igre imali prednost.

Preokret Napolitanaca režirali su Politano i Koulibaly.

Ekipa Intera remizirala je protiv Sampdorije 2:2, a Edin Džeko je odigrao čitav meč uz upisan žuti karton.

Bundesliga s mnogo golova

Fenomenalnu utakmicu u Bundesligi odigrali su Bayer Leverkusen i Borussia Dortmund, a meč je završen pobjedom gostiju 4:3.

Domaći Apotekari su čak tri puta vodili, 1:0, 2:1 i 3:2. U rasponu od šest minuta, Milioneri su došli do preokreta i pobjede. U 71. zabio je Guerreiro da bi Haaland svojim drugim pogotkom na meču postavio konačnih 3:4.

U derbiju kola Bayern iz Minhena razbio je Red Bull Leipzig rezultatom 4:1.

Za Bavarce su pogađali Lewandowski, Musiala, Sane i Choupo-Moting. Jedini gol za domaćine djelo je Laimera.

Golijada između Celte i Real Madrida

Fudbalski vikend je zaključen utakmicom u Madridu gdje je Real ugostio Celtu iz Viga.

Gosti su poveli preko Mine u četvrtoj minuti, a 20 minuta kasnije Benzema je vratio stvari na početak. U 31. minuti Celta ponovo vodi, a strijelac je Cervi. .

Drugo poluvrijeme donosi mnogo bolju igru Reala. Odmah na startu u 46. minuti Benzema zabija na 2:2. Poslije osam minuta već je 3:2, kada je pogodio Vinicius.

Na 4:2 je povisio debitant u Kraljevskom dresu Camavinga u 72. minuti. Konačnih 5:2 postigao je Benzema iz jedanaesterca čime je kompletirao hat-trik.

Sve tabele iz svijeta fudbala možete pogledati ovdje.