Tako je kako je: Poraz reprezentacije BiH od Irana

Reprezentacija BiH poražena je od selekcije Irana na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u Sarajevu rezultatom 0:2

Selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine Dušan Bajević iskoristio je ovu priliku da isproba igrače koji u dosadašnjim utakmicama nisu dobijali mnogo prilika za igru, kao i nekoliko debitanata među kojima i dvojice iz Premijer lige BiH.

Ovako posložena ekipa BiH uglavnom je dobro parirala Irancima koji su imali terensku inicijativu, a golman Burić je dva puta svojim intervencijama spašavao gol. No, prilikom jedne takve intervencije Burić se povrijedio te je već nakon 20 minuta morao napustiti igru. Na njegovo mjesto ušao je Kenan Pirić.

Reprezentativci BiH imali su također nekoliko lijepih akcija, ali nisu nijednom ozbiljnije zaprijetili golu Irana. Najbolju priliku imao je Rahmanović koji je šutirao sa dvadesetak metara, ali golman Abedzadeh nije imao problema da odbrani svoj gol.

U nastavku susreta gosti dolaze do vodstva već u 46. minuti kada je pogodio Rezaei. Do kraja utakmice Iran je udvostručio prednost u 91. minuti utakmice preko Ghaedija za konačnih 0:2.

Što se tiče reprezentacije BiH nisu stvorili niti jednu ozbiljnu priliku. Jedino vrijedno pomena je poslušaj Tatara u 94. minuti ali je lopta otišla pored gola.

Reprezentacija BiH u ovom meču istrčala je u sastavu: Burić, Saničanin, Kovačević, Čorluka, Nastić, Pjanić, Lončar, Rahmanović, Tatar, Gojak, Hadžić. Igrali su još Cimirot, Pirić, Hodžić, Prevljak, Kadušić, Milošević.