Sudar glavama poslao napadača u bolnicu (VIDEO)

Na današnjem meču između Arsenala i Wolverhamptona vidjeli smo se strašan sudar glavama koji je mogao imati mnogo veće posljedice.

Igrao se peti minut utakmice na stadionu Emirates kada su se nakon kornera sudarili David Luiz i Raul Jimenez nakon čega su oba igrača završila na travnjaku. Igrači i jedne i druge ekipe burno su reagovali i pritekli u pomoć povrijeđenim, a veoma brzo na teren je ušla i medicinska pomoć obje ekipe.

Uslijedila je pauza od deset minuta tijekom koje se brazilski internacionalac David Luiz pridigao uz očigledne povrede na glavi dok je meksički napadač prevezen u londonsku bolnicu.

Umjesto Jimeneza na teren je ušao Silva.

Strašan sudar glavama video

Posljednje informacije sa Sky Sporta javile da je Jimenez došao do svijesti te da mu je omogućena adekvatna terapija i da sve ide boljim tokom.

Treba naglasiti da je Luiz uspio odigrati prvo poluvrijeme, a umjesto njega na teren je ušao Holding.

sudar glavama poslao napadača u bolnicu (video)
Trenutak sudara

Strašan sudar glavama obilježio meč

Što se tiče same utakmice, ista je riješena u prvom poluvremenu kada smo vidjeli sva tri pogotka na večerašnjoj utakmici.

Gosti su poveli preko Neta u 27. minuti. Domaći su svega tri minute nakon toga poravnali na 1:1 preko Gabrijela.

U 42. minuti Podence je postigao pogodak za 2:1 što će se ispostaviti kao konačan rezultat.

Drugi dio susreta donosi bolju igru Arsenala koji je ozbiljno prijetio preko Nelsona i Aubameyanga ali bez promjene rezultata.

Ovim trijumfom Wolverhampton je sada na šestoj poziciji sa 17 bodova dok su igrači Michaela Artete na mjestu broj 14 s 13 osvojenih bodova.