back to top

Spektakl u Parizu pripao Barceloni, Atletico iskoristio greške Dortmunda

Drugi upravo čitaju

Večeras su odigrana i preostala dva prva četvrtfinalna susreta UEFA-ine Lige prvaka u kojima su vrijedne trijumfe upisali Barcelona i Atletico Madrid

Blaugrana je u goste otišla neugodnoj ekipi Paris Saint – Germaina, a na kraju su slavili rezultatom 2:3.

Nakon početnog ispitivanja snaga, nešto većeg posjeta za PSG prva prilika je viđena u 20. minuti, a imala je Barcelona. Nakon kornera kojeg je izborio Raphinha Lewandowski je šutirao, a Nuno Mendes izbacio sa gol linije. U nastavku je izblokiran i Yamal.

Nakon toga prijetio je i Raphinha, ali Donnarumma odlično intervenisao.

Na drugoj strani u 28. minuti šutirao je Lee sa velike udaljenosti, ali je Ter Stegen bio siguran.

Katalonci su do prednosti stigli u 37. minuti. Yamal je lijepo prošao po strani, ubacio u sredinu za Lewandowskog. Loptu ispred Poljaka izbacio Donnarumma, ali samo na nogu Raphinhe koji sjajno pogađa mrežu italijanskog golmana.

PSG krenuo silovito u drugom poluvremenu

Krenuo je tim Luisa Enriquea dosta snažno u drugom dijelu, a rezultat je u 49. minuti poravnaj nekadašnji igrač Blaugrane Ousmane Dembele.

Samo tri minute kasnije ponovo se tresla mreža Ter Stegena. Ovoga puta je Vitinha pogodio za erupciju oduševljenja na tribinama.

Ipak, prednost Svetaca trajala je samo deset minuta. Pedri je samo nekoliko minuta po ulasku u igru poslao sjajan pas, a Raphinha rutinski matirao Donnarummu za slavlje svog tima.

U 71. minuti PSG je mogao napraviti novi preokret. Barcola je izašao sam na golmana Barcelone nakon pasa Vitihne, ali se predugo namješta, to iskoristio Araujo i blokirao mladog fudbalera.

Novu veliku priliku PSG je imao u 74. minuti. Ponovo je sjajni Vitihna bio uporan na sredini terena, uposlio Dembelea koji se oslobodio čuvara i šutirao, ali je ovoga puta pogodio samo stativu.

Barcelona je do nove prednosti stigla u 76. minuti. Andreas Christensen je u igru ušao samo nekoliko sekundi ranije, a onda otišao u kazneni prostor rivala, sačekao jedan korner i matirao Gianluigija Donnarummu.

Željeli su Parižani barem poravnati rezultat, a najbolju priliku trećoj minuti sudijske nadoknade imao je Mbappe. Francuz se lijepo namjestio i šutirao, ali je lopta nakon kontakta sa blokom završila u korneru.

Do kraja se rezultat nije mijenjao pa će tim Xavija Hernandeza revanš dočekati sa prednošću od jednog gola.

Atletico iskoristio nesigurnu odbranu Milionera

U drugom susretu odigranom večeras Atletico Madrid je sa 2:1 bio bolji od Borussije Dortmund.

Bila je odbrana ekipe Edina Terzića dosta nesigurna večeras, a iskoristio je to Rodrigo de Paul već u četvrtoj minuti susreta. Maatsen je pogriješio nakon dodavanja Kobela, poklonio loptu Argentincu, a De Paul rutinski matirao švicarskog golmana.

Novi gol viđen je u 32. minuti. ovoga puta Griezmann je ukrao jednu loptu i odigrao je za Lina na stranu, ovaj se lijepo namjestio i poentirao.

Gol nade pred revanš Milionerima donio je Sebastian Haller u 81. minuti susreta.