ŠPANIJA FURIOZNO OTVORILA SVJETSKO PRVENSTVO: PALA JE KOSTARIKA

Španci su opravdali ulogu favorita i s uvjerljivih 7:0 potpuno nadigrali Kostariku. Dvostruki strijelac bio je Ferran Torres, a po jedan gol dali su Dani Olmo, Marco Asensio, Gavi, Carlos Soler i Alvaro Morata.

Španska je upisala svoju najveću pobjedu ikad na SP-ima, a u nedjelju igraju s Njemačkom, dok će Kostarika igrati s Japanom. U osmini finala ova grupa križa se sa grupom F u kojoj je Hrvatska.

Značajno pomlađena Španija od početka se nametnula na terenu i potpuno izdominirala Kostarikance u svim segmentima igre i držala nevjerojatnih 84% posjeda. Pedri i Gavi su uz Sergija Busquetsa suvremeno kontrolirali sredinu terena, i pronalazili sjajna rješenja čak i kada bi protivnici napali žestokim presingom.

Dani Olmo doveo je Španiju u vodstvo nakon divne akcije u 11. minuti. Bivši dinamovac odigrao je dupli pas s Gavijem pa u šesnaestercu akrobatski uz okret od 180 stepeni prebacio loptu i mirno matirao Navasa.

Deset minuta kasnije zabija i Marco Asensio koji je bio najistureniji Španjolac. Lopta je došla do Jordija Albe na lijevoj strani koji je podigao glavu i preciznim prizemnim ubačajem pronašao Asensija, a on je svojom ljevicom zatresao mrežu s desetak metara.

Ferran zabio dva, jokeri s klupe stavili točku na “i”

Španjolci su nastavili zabijati u pravilnim intervalima od deset minuta. U 31. minuti aktivni Alba izborio je penal kojeg je realizirao Ferran Torres. Napadač Barcelone zabio je i u 54. minuti nakon kombinacije Gavija i Asensija.

španija furiozno otvorila svjetsko prvenstvo: pala je kostarika

Na kraju je nakratko izgubio loptu, ali se sjajno snašao između Keylora Navasa i dva braniča, te poentirao iz okreta. U 74. minuti sjajni Gavi je postigao svoj potpuno zasluženi gol. Balde je donio loptu do kaznenog prostora, ona je završila kod Morate na lijevoj strani. Napadač Atletica centrirao je prema rubu kaznenog prostora. Gavi je potegnuo volejem i prizemnim udarcem zatresao mrežu.

Kada se činilo da stvari idu kraju, igrači koje je Luis Enrique uveo s klupe nastavili su nemilosrdno trpati. Carlos Soler silovito je zakucao jedan odbijanac u mrežu u 90. minuti, a tri minute kasnije Alvaro Morata je nakon asistencije Olma preciznim udarcem u sam donji desno kut matirao Navasa i tako stavio točku na “i” nemilosrdne španjolske ofenzive.

Debitant za reprezentaciju Alejandro Balde (19) zamijenio je Albu, te uz Pedrija (19), Gavija (18), Ferrana (22) i Nica Williamsa (20 )postao peti igrač Španjolske mlađi od 22 godine na današnjoj utakmici. S 25.6 godina u prosjeku, Španjolska je jedna od mlađih ekipa turnira.

Izvor: hayat.ba