Sjajan meč u Malešićima: Dizdaruša i Mladost odigrali neriješeno

Sjajan meč u Malešićima, Čaušević: Bili smo na korak do trijumfa

Proteklog vikenda nastavljeno je prvenstvo u drugoj ligi FBiH-sjever, mečevima 16.  kola. Jedan od  najinteresantnijih susreta odigran je u Malešićima a gdje je domaći NK Mladost dočekao FK Dizdaruše iz Brčkog.

sjajan meč u malešićima
Sjajan meč u Malešićima

U odličnoj nogometnoj predstavi, po dobrom terenu viđena su četiri  lijepa zgoditka i po još par dobrih prilika za oba rivala, a završeno je neriješenim rezultatom 2:2, poluvrijeme 1:1.

U utakmici punoj trke, borbenosti, htijenja, želje za pobjedom  viđeno je dosta sjajnih akcija, izvanrednih udaraca, dobrih odbrana oba vratara…

Poslije  smišljene akcije gosti su poveli sa 0:1 a strijelac je bio novajlija u ekipi „Topnika“ sa Dizdaruše Adnan Smajić. No domaćini nisu ustuknuli i uspjeli su izjednačiti na 1:1 a što je bio rezultat prvog dijela meča. U nastavku susreta bila je još bolja igra oba rivala, a vrlo brzo na početku drugog dijela gosti ponovo  vode 1:2 a strijelac je ovoga puta bio, još jedan novajlija u timu gostiju, Eldin Lejlić.

sjajan meč u malešićima, čaušević: bili smo na korak do trijumfa

Do kraja meča viđeno je još prilika za oba rivala, a u samom finišu meča,u 85 minuti Mladost je uspjela postići zgoditak i završeno je neriješeno rezultatom 2:2. Kraj meča  gosti su dočekali uzdignutih ruku, sretni zbog dobre partije i osvojenog boda a sa kojim sada na svom kontu imaju 25 bodova, dok ekipa Mladosti sada ima 24 osvojena boda.

Svoje viđenje ovog meča rekao nam je izuzetno ljubazni Predsjednik  FK Dizdaruša Damir  Čaušević:

”U jednoj sjajnoj utakmici, tipičnoj prvenstvenoj, viđeno je sve što fudbal čini najljepšom sporednom stvari na svijetu. Bilo je tu  odličnih akcija, šuteva, odbrana golmana za pamćenje…Dosta prilika na obadvije strane, četiri lijepa pogotka, a naš tim je odigrao izuzetno kvalitetno, borbeno, požrtvovano…Bili smo na korak do trijumfa, ali i sa ovim rezultatom smo zadovoljni. Moram istaći da je sudijska trojka odradila korektno svoj posao, a posebno želim da se u ime cijelog našeg kluba zahvalim domačinima na fer igri i dočeku. Mi se sada okrećemo našem narednom protivniku, u goste nam dolazi jaka ekipe NK Seona i vjerujem da će to biti još jedan izuzetan meč, utakmica za pamćenje, u kojoj će naši  igrači još jednom potvrditi svoj kvalitet, talenat, znanje…”.