back to top

SERIJA A IMA NOVU ZVIJEZDU: Dobro mu zapamtite ime!

Drugi upravo čitaju

U susretu drugog kola Serie A nogometaši Napolija pobijedili su ekipu Monze s 4:0 i s maksimalnim učinkom nalaze se na vrhu ljestvice.

Momčad Luciana Spallettija je tijekom ljeta ostala bez nekoliko velikih zvijezda – Insignea, Koulibalyja, Mertensa… No, unatoč tome Napoli je pokazao da će biti jedan od kandidata za osvajanje Scudetta.

U prošlom kolu Napoli je zabio pet golova u Veroni (5:2), jučer je u Napulju Monza dala četiri, ali moglo je biti puno uvjerljivije od ovih 4:0.

Svoj “show program” imao je 21-godišnji gruzijski talent Hvicha Kvaracheli, koji je briljirao iu prošlom kolu, kada je u Veroni zabio gol i asistirao. Sada je postigao dva komada.

Prvi je bio spektakularan, za 1:0, u 35. minuti na asistenciju Zielinskog postigao je gol utakmice, da bi u 45+ Vitor Osimhen udvostručio na 2:0.

Kvarachelia, kojeg već nazivaju novom zvijezdom Serie A, postiže još jedan prekrasan pogodak u 62. minuti i tako zapečaćuje sudbinu Monze, novog člana elitnog ranga.

Na kraju se među strijelce upisao i Kim Min-Jae koji je u 94. minuti postavio konačnih 4:0.

Ranije spomenuti Gruzijac mnogima je nepoznanica, ali je veliki talent. Popularni Kvara ljetos je doveden iz Dinama iz Batumija za 10 milijuna eura i već sada pokazuje da će biti hit Napolija.