SARAJEVO RAZBILO VELEŽ I STIGLO DO VAŽNE POBJEDE U BORBI ZA EVROPU

Bio je to duel četvrtoplasirane i trećeplasirane ekipe na tabeli, a na kraju su sasvim zasluženo slavili domaći rezultatom 3:0. Sarajevo je povelo već u 40. sekundi utakmice Sarajevo preko Renana Oliveire.

U 23. minuti stopostotna šansa za domaće. Čataković je šutirao s desne strane šutira, ali je sjajni Hadžikića odbranio.

Dino Halilović u 32. minuti šutira sa 25 metara, ali je Iliev bio siguran.

Vodstvom Sarajeva se otišlo na odmor, a u nastavku je Velež krenuo nešto odlučnije prema golu Bordo tima.

U 50. minuti odličan šut Džafića za goste. Šutirao je iz voleja s 30 metara, ali lopta je otišla pored gola Sarajeva.

U 61. minuti fantastičan pogodak Čatakovića za 2:0. Namjestio se na lijevu nogu i postigao svoj 10. gol u drugom dijelu sezone. U 67. minuti Hadžikić je spiječio debakl Mostaraca kada je odbranio Čatakoviću situaciju jedan na jedan.

sarajevo razbilo velež i stiglo do važne pobjede u borbi za evropu

Mlinarić je u 73. minuti sjajno uposlio Šikala, koji je šutirao sa par metara iskosa, ali nije bio precizan.

U 77. minuti opet je Čataković bio u dobroj situaciji ali nije se najbolje snašao pred golom Veleža.

U 81. minuti penal za Velež. Kapetanović je srušio Mlinarića, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Međutim, šut Hrkača odbranio je Iliev.

U 90. minuti velika prilika za Velež, Šikalo je uposlio Haskića koji je sa 10 metara šutirao visoko preko gola.

Domaći do trećeg gola stižu u 93. minuti golom Hasića.

Ono po ćemu će sportska javnost pamtiti ovaj derbi jeste što najvatreniji navijači FK Sarajevo – Horde zla nisu navijali od prve minute, odnosno, odlučili su se na protest.

Horde zla su oko tridesete minute izašle sa sjeverne tribine, na koju su ušli u desetoj, a razlog protesta su prestroge kontrole MUP-a Kantona Sarajevo.

SARAJEVO: Ilive, Matanović, Čataković, Renan, Beganović, Soldo, Kapetanović, Anđušić, Čelik, Đuričković i Mustafić

VELEŽ: Hadžikić, Zvonić, Čaić, Halilović, Pršeš, Hrkač, Suljić, Peco, Džafić, Šturm i Vehabović

(A. J.)

The post SARAJEVO RAZBILO VELEŽ I STIGLO DO VAŽNE POBJEDE U BORBI ZA EVROPU first appeared on Hayat.ba.

Izvor: hayat.ba