Reprezentacija Japana zabila 14 golova i opet nije oborila slavni rekord

()

Fudbalska reprezentacija Japana zabila 14 golova u pobjedi nad selekcijom Mongolije, mada opet nisu srušili rekord kada jr riječ o broju postignutih golova

U okviru azijskih kvalifikacija za odlazak na Mundijal 2022. godine, Japanci su bili raspucani na gostovanju kod Mongolije gdje su slavili s nestvarnim rezultatom 0:14. Ruku na srce, selekcija Mongolije jedna je od najlošijih selekcija na azijskom kontinentu te služi za popravljanje gol-razlike.

Na stadionu u Chibi, svega 40 kilometara jugoistočno od Tokija, Japanci su odigrali maestralnu partiju i čak 14 puta zatresli prežu domaćina. Ovo je bila druga najuvjerljivija pobjeda popularnih Samuraja u historiji. Naime, daleke 1967. godine savladali su Filipine rezultatom 15:0.

Današnjih 14:0 su relativno očekivani, s obzirom na činjenicu da je ukupna gol-razlika na posljednja četiri meča Japana i Mongolije iznosila fascinantnih 57:0.

Reprezentacija Japana zabila 14 golova

Prvi pogodak na meču viđen je u 13. minuti kada je napadač Southamptona Minamino zabio. Deset minuta kasnije već je 0:2, a strijelac je igrač Werdera iz bremena Osako. Do kraja prvih 45 minuta viđena su još tri pogotka u mreži Mongolije. Strijelci su bili Kamada, Morita i Tuya koji je pogodio sopstvenu mrežu.

U nastavku susreta, tačnije 55. minuti Osaka postiže svoj drugi gol na meču. U 68. minuti Inagaki zabija za 7:0, dok je u 73. minuti Ito povisio na 8:0, da bi isti igrač zabio šest minuta kasnije. Također je Furuhashi postigao dva pogotka za visokih 11:0.

U sudijskoj nadoknadi viđena su još tri pogotka. Pogađali su Asano i Inagaki, a Osako je svojim trećim golom kompletirao hat-trick.

Ovom pobjedom Japan se učvrstio na prvoj poziciji s maksimalnih 15 osovljenih bodova i po svemu sudeći siguran je putnik na Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.