back to top

Radnik neporažen u Tešnju, Mudželet: Pokazali smo karakter

Drugi upravo čitaju

U okviru 14. kola Prve lige FBiH U Tešnju je domaći TOŠK ugostio ekipu Radnika iz Hadžića u važnom meču za oba rivala

Domaći tim je po prognozama nogometnih „sveznalica“ bio apsolutni favorit, čak su neki od tih „stručnjaka“ predviđali katastrofu ekipi Radnika. Domaći igrači mislili su da će gosti doći sa bijelom zastavom u Tešanj, ali su se grdno prevarili.

Od prvog minuta igrači Toška (Kurdić, Delić, Klarić, Dizdarević, Bibić, Škrijelj,Kapetan…) naišli su na žestok otpor „dječijeg vrtića“ iz Hadžića u kome je od starta bilo puno mladih, ali vrlo talentovanih igrača (Oputa, Ćomor, Memić, Ramić, Jašarević ,Šljivar, Kovačević…).

Domačć tim došao je do vodstva od 1:0 u 13 minuti iz penala, a strijelac je bio Dizdarević i tim rezultatom završeno je prvih 45. minuta meča. U drugom dijelu šef gostiju Nihad Kazić, sa svojim saradnicima Dupovcem i Mehremićem, zatražio je od svojih „maksuma“ da krenu još otvorenije i opasnije ka mreži domaćina, pa su u tom dijelu igre stvorili tri sjajne prilike za zgoditak, dok je ekipa Toška takođe imala dvije odlične šanse, a koje su sve otišle u nepovrat.

I onda, u sudijskom vremenu čitav Tešanj je  zanijemio, a domaći igrači „čupali“ su kosu-Radnik je izjednačio na 1:1, a strijelac je bio mladi, dvadesetogodišnji Edin Kovačević. Velika radost u taboru Radnika, igrači u zagrljaju sa svojim trenerima i članovima uprave kluba, sretni, veseli, razdragani…“Doajan“ a tek mu je dvadeset osma godina, hadžička „mačka“ vratar Ismir Mudželet o „zlata“ vrijednom bodu njegove ekipe rekao je sljedeće:

”Iako smo bili unaprijed prežaljeni od brojnih „stručnjaka“ u ovom meču smo pokazali karakter, na najbolji način demonstrirali kako se igra i „gine“ za grb i boje kluba. Naši mladi igrači, a prosjek godina svih igrača koji su nastupili bio je 21,5 godina, nisu ustuknuli ni za milimetar pred mnogo iskusnijom i kvalitetnom ekipom Toška. Od prvog minuta za nas nije bilo izgubljene lopte, svi igrači borili su se za svaku loptu, aut, korner i produkt takve igre, zalaganja, borbenosti, htijenja je ovaj veliki, zasluženi bod. Sada imamo 18 bodova, trenutno smo na  desetoj poziciji, a u posljednjem kolu jeseni na našem terenu čekamo Slaven i biće to prilika da zabilježimo novi trijumf i na naš konto upišemo nova  tri boda, a jesen završimo na najbolji mogući način.

Piše: Rešad MAMELA