Prva liga FBiH: Radnik slavio protiv Zvijezde

Bio je ovo veoma bitan meč za obje ekipe. I jedni i drugi su željeli trijumf, a to su i najavljivali pred početak meča.

U okviru 11. kola Prve lige FBiH u Hadžićima je domaći Radnik ugostio tim Zvijezde iz Gradačca. Oba šefa Nihad Kazić kod Radnika i Mato Neretljak kod gostiju, dobro su prostudirali igru svojih protivnika pa su tako i postavili igru.

Od prvog minuta bila je to tvrda, tipična prvenstvena utakmica. Bilo je puno borbenosti i požrtvovanja, u kojoj je svaki igrač znao šta je njegov zadatak na terenu. Oba rivala krenuli su otvoreno, ali su se na otvaranju bolje snašli gosti koji su kontrolisali igru. Produkt toga je njihovo vodstvo u 33 minuti za 0:1. Strijelac je sa jedanaest metara bio Danijel Čulum. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme, poslije dogovora u svlačionici struke i igrača, krenulo je dobro za Radnik. Vrlo brzo su poravnali na 1:1. Strijelac je bio Armin Šljivar. Poslije toga domaćin je krenuo još ofanzivnije.

Pokušali su igrači Radnika ugroziti vratara Aljkanovića ali nije bilo završnog udarca kod Ljuce, Vladavića, Memića. Ali su i gosti u dva, tri navrata opasno zaprijetili preko Božića, Mazića, Petrovića ali je vratar Mudželet dobro reagovao.

Plod mnogo bolje igre Radnika u drugom dijelu meča došao je u 74. minuti. Tada je sjajan pogodak za vodstvo od 2:1 postigao vispreni Sedin Ljuca. Tim rezultatom meč je i završen. Kraj meča domaći igrači proslavili su zagrljeni, sretni, veseli zbog tri važna boda. S tim bodovima sada Radnik Hadžići zauzimaju deseto mjesto na tabeli sa 14 osvojenih bodova. S druge strane Zvijezda je sada na 7 poziciji sa 16 osvojenih bodova.

BH Fudbal – Radnik bolji protivnik

Dok je primao čestitke sa brojnih strana zbog bitnog trijumfa, domaći šef Nihad Kazić o ovom meču i pobjedi njegove ekipe rekao nam je sljedeće:

“Bila je ovo vrlo bitna utakmica za oba tima jer bodovi su bili vrlo važni za obje ekipe. Tipična prvenstvena utakmica,borbena sa obje strane,sa puno žestine, trke, požrtvovanja. U prvom poluvremenu nismo bili na nivou, ali smo u nastavku zaigrali mnogo kvalitetnije i odgovornije. Produkt takve igre su i ta dva postignuta zgoditka, sa kojima smo ostvarili tešku, ali zasluženu pobjedu. Čestitam svim igračima koji su nasupili u ovom susretu. Posebno želim da istaknem i pohvalim, za sve ono što su pokazali u ovom susretu, Memića, Ljucu i Mudželeta. Ovaj trijumf nam donosi mir u ekipu i sada rasterečeni ulazimo u završnicu jesenjeg prvenstva.