Partizan dobio Rikarda, ali ostao bez Lige Evrope (VIDEO)

Nogometaši Partizana ove sezone neće igrati u Europskoj ligi jer su u uzvratnoj utakmici trećeg pretkola odigrali 2-2 protiv ciparskog AEK-a. Nakon poraza u prvom meču nakon preokreta (2-1), crno-bijeli se sele u doigravanje za Ligu konferencija.

Ricardo, najbolji strijelac prethodne sezone, vratio se u golgetersku formu, postigavši ​​oba pogotka za crno-bijele, u pravom maniru vrhunskih napadača, ali uzalud.

partizan dobio rikarda, ali ostao bez lige evrope (video)

Nogometaši srpske momčadi zaprijetili su u 8. minuti kada je Ricardo ubacio s desne strane, ali je Mennig uspio zakucati loptu tek toliko da izbori korner.

Uvodni dio utakmice bio je prilično miran, ali je Partizan bio ofanzivniji, što je i očekivano.

U 22. minuti Mennig je pokušao s lijeve strane, ali nije bio dovoljno precizan.

Partizan je poravnao ukupni rezultat u 24. minuti utakmice kada je Ricardo postigao vodeći pogodak. Sjajno se snašao u prostoru, na rubu ofsajda, što je Diabate dobro vidio i proigrao ga, nakon čega je uslijedila sigurna egzekucija.

Partizan je nastavio s napadima i naletom, ali bez konkretnih rezultata do kraja poluvremena. Mogao ga je i po glavi dobiti pogreška iskusnog Ljubomira Fejse ispred šesnaesterca, kada je izgubio loptu, ali je Altman ovom prilikom pucao preko gola.

No, nedugo nakon povratka na travnjak AEK je vratio vodstvo u ukupnom poretku. Rafa Lopes prošao je po lijevoj strani i ubacio loptu u peterac, gdje je zbog gužve Marković nespretno reagirao i smjestio loptu u mrežu svoje momčadi.

Bio je to tek početak prave goleade u vrlo kratkom vremenu.

Samo tri minute kasnije Partizan je uzvratio. Diabate i Ricardo ponovno su bili u glavnim i nepromijenjenim ulogama. Nogometaš s Zelenortskih otoka ovaj je put glavom matirao vratara Pirića, nakon prodora i ubačaja suigrača s desne strane.

Pljuštali su golovi u tim trenucima, pa je Francuz Imad Feraj u 57. minuti ponovno izjednačio na 2:2, i to fantastičnom solo akcijom, nanizavši trojicu crno-bijelih nogometaša i poslavši loptu u mrežu. neobranjiv udarac.

Loš učinak Marković je nastavio u 60. minuti, kada je zaradio žuti karton nakon prekršaja nad Miličevićem. Ubrzo mu se u sudačkoj bilježnici pridružio i Urošević koji je igrao rukom.

Veliku priliku imali su ciparski sastavi iu 63. minuti, kada je obrana opet bila slabašna, dopuštajući Đurči prodor u šesnaesterac, no ovoga puta vratar Popović spašava momčad.

Minutu kasnije mladog Nemanju Jovića na terenu je zamijenio prekaljeni Bibras Nath.

Utakmica nije bila posebno dinamična nakon serije golova, no iz takve situacije proizašla je velika šansa za Partizan, kada je opet u svom elementu bio Diabate, koji je odlično probio šesnaesterac i pronašao Meniga, ali treća asistencija nogometaša iz Malija je promašen jer je njegov kolega s drugog krila pogodio vratnicu.

Treneru Stolici mogla se isplatiti promjena iz 79. minute, kada je Lutovac zamijenio Meniga, a onda se u 88. minuti oslobodio u malom prostoru za udarac, ali je kut bio preoštar i vratar gostiju je izbacio iz kuta. spremanje.

U 84. minuti umjesto umornog Ricarda u igru ​​je ušao mladi Samed Baždar koji je nedavno potpisao novi višegodišnji ugovor s klubom.

Ipak, Partizan nije bio dovoljno agresivan do kraja i gosti su sačuvali prednost.