Nova 3 boda Goražda, Islamagić: Zasluženo smo pobijedili u Gabeli

Nova 3 boda Goražda – U okviru 12. kola prve lige FBiH u Gabeli je odigran meč između domaćeg Goška i gostiju iz Goražda.

Bio je ovo veoma bitan meč za oba rivala, domaćini osokoljeni pobjedom u  prošlom kolu u gostima protiv Slavena (0:1,op.a.) najavljivali su, puni optimizma, novi trijumf.

Ali „Romantičari“ s Drine, koji su prošlom kolu pobijedili u gostima favorizovani VIS SB (1:2,op.a.) nisu puno predavali pažnje (ne)opravdanom optimizmu domaćih igrača: Arsić, Kulović, Savić, Rizvanović, Šantić,Jusufbašić…

Nova 3 boda Goražda – Svi u taboru ekipe Goražda (Mujanović, Dučić, Tatar, Hrelja, Blagojević, Velić,Islamagić,Jazvin…) bili su spremni, odlučni, našpenovani da još jednom pokažu svoj neupitan kvalitet. Znali su da moraju od prvog minuta ući u „rat“ s ranjenim domačinom kojem ove sezone ne cvjetaju ružu.

Od prvog minuta bila je to tvrda utakmica, tipična prvenstvena, borbena sa obje strane u kojoj nije bilo puno prilika da se tresu „store“ vratara Kukrike i Mujanovića. Prvo poluvrjeme završeno je bez pogodaka 0:0. U drugom dijelu Goražde je imalo više od igre i produkt takvog stanja na terenu bio je  dosuđen penal za goste. Na njihovu žalost kazneni udarac nije iskoristio Tatar i ostalo je i dalje bez golova. U samom finišu meča, u 82. minuti velika radost za Goražde. Korner izvodi Tatar, a visoko skače Vernes Islamagić koji matira nemočnog domačeg vratara Kukrika za konačnih 0:1, i tri vrlo bitna boda za goste.

Nova 3 boda Goražda – Sa novom tricom  Goražde je sada na 8 poziciji sa 18 osvojenih bodova u Prvoj ligi FBIH, dok je GOŠK pri samom začelju, na 14 poziciji sa samo 11 osvojenih bodova. Kraj meča  izazvao je veliku radost i sreću u taboru gostiju. Čestitke su stizale sa brojnih strana za dobru igru i  vrjednu pobjedu. Strijelac „zlata“ vrijednog  gola Vernes Islamagić o ovom meču rekao nam je sljedeće:

”Naravno da smo svi u našem taboru presretni zbog novog trijumfa. Došli smo u Gabelu, svjesni da će domaćin pokušati svim sredstvima doći do pobjede, ali mi smo im od prvog minuta pokazali da ih se ne bojimo i da smo bolji i kvalitetniji. Ostvarili smo zaslužen trijumf i čestitam svim mojim saigračima koji su nastupili u ovom meču,ali i stručnom štabu koji je je sjajno postavio igru. Ovaj trijumf daće nam novu snagu da u narednom meču na našem terenu protiv Orašja odigramo još bolje,efikasnije,borbenije i zabilježimo novu pobjedu.”

Piše: Rešad MAMELA