U sjajnoj utakmici NK Bratstvo Gračanica slavilo u Čapljini 0:1

U okviru 11. kolo prve lige FBiH u Čapljini je odigran meč između domaće Čapljine i ekipe NK Bratstvo Gračanica.

Bio je ovo vrlo bitan meč za oba rivala i jedan i drugi tim željeli su ostvariti trijumf i svoj konto uvečati za nova tri boda.

Domaći tim kome „gori“ pod nogama, jer je na pretposljednjem mjestu, sa samo  6 osvojenih  bodova najavljivao je „siguran“ trijumf. Svi u domaćem taboru: Rahimić, Zubac, Raguž, Mrgan, Marić, Obradović, Bondža…bili su veliki optimisti i sigurnu u dugo očekivanu pobjedu.

Svi su vjerovali da mogu do trijunfa

No, na drugoj strani gosti iz Gračanice predvođeni šefom Nikolom Nikićem željeli su pokazati da je poraz u prošlom kolu od Rudara (1:2 op.a.) na domaćem terenu bio samo loš dan, i svi igrači: Šuša, Salkić, Diabang, Delić, Aletić, Jaganjac, Kahrimanović, Zarić…vjerovali su da mogu do trijumfa u Čapljini.

U ovom meču viđen je  dobar nogomet. Bila je ovo tipična prvenstvena utakmica. Puna trke, borbenosti, htijenja sa obje strane. I jedna i druga ekipa imale su po par sjajnih prilika za postizanje zgoditaka. Ali viđen je samo jedan zgoditak. U prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a u nastavku meča još bolja igra oba tima.

NK Bratstvo Gračanica je svoju dobru partiju krunisalo pogotkom Jaganjca. Koji je matirao nemoćnog Rahimića za vodstvo od 0:1. Do kraja meča nije bilo promjene rezultata iako su oba rivala imali po par  kolosalnih šansi. Marić, Obradović, Raguž kod domaćih, a Aletić i Jaganjac kod Bratstva. Ali nedostatak koncentracije u samoj završnici i fenomenalne odbrane vratara gostiju Ćemana spriječile su promjenu rezultata.

NK Bratstvo Gračanica odigrali hrabro, borbeno, požrtvovano

Kraj meča gosti iz Gračanice dočekali su u zagrljaju i veselju. Sretni zbog vrijedne pobjede i nova tri boda koja su ih doveli na četvrtu poziciju, sa 19 osvojenih bodova. Šef NK Bratstvo Gračanica, Nikola Nikić primao je čestitke sa svih strana. A vidno sretan i uzbuđen rekao nam je sljedeće o ovoj vrijednoj pobjedi njegove ekipe.

”Znali smo da idemo ekipi koja se bori grčevito da pobjegne sa samog začelja tabele. Koja će se sve pokušati učiniti da slavi pobjedu. Moji momci su od prvog minuta ušli u meč hrabro, požrtvovano, borbeno. Za naš tim nije bilo izgubljene lopte. Svi su se borili za svaki aut, korner, prekid kao „lavovi“.”

“Bila je ovo izvanredna utakmica gdje su obje ekipe igrale otvoreno, napadački i oba tima stvorila su po par sjajnih šansi. Moram pohvaliti cijeli tim. Sve igrače koji su nastupili u ovom meču, ali posebno trebam i hoću istaći našeg golmana Ćemana. Koji je u par navrata intervenisao kao „mačka“ i spasio sigurne pogotke. Domaćinima čestitam na fer i sportskoj igri. Gostoprimstvu  i ispračaju sa stadiona. Mogu slobodno reći, Bratstvu su pripali bodovi, ali u Čapljini je pobijedio sport, ljudskost, viteštvo…”

Piše: Rešad MAMELA