back to top

Nezaustavljivi Vukoja donio Širokom Brijegu novu pobjedu i prvo mjesto na tabeli Premijer lige BiH

Drugi upravo čitaju

Fudbaleri Širokog Brijega savladali su večeras ekipu Leotara u susretu četvrtog kola Premijer lige BiH rezultatom 1:0, čime su se vratili na čelo tabele. Široki Brijeg se sada sa pravom može nazvati najpozitivnijim iznenađenjem u novoj sezoni Premijer lige BiH, jer ga niko nije očekivao u samom vrhu, čak ni u ranoj fazi sezone.

Domaći tim otvorio je večerašnji meč bolje od gostiju, a Brazilac Alisson Taddei igrao je jako dobro od rane faze meča i bio je izuzetno raspoložen. Šutirao je već u četvrtoj minuti, ali njegov udarac otišao je preko gola Dušana Puletića. Činilo se, barem po načinu na koji su dva tima stajala u ranoj fazi meča, da će to biti jedna od mnogih šansi za domaće, no Leotar se brzo konsolidovao i Široki je teško dolazio do šansi, a utakmica je brzo postala nezanimljiva.

Sredinom prvog dijela, Leotar je odigrao nekoliko solidnih napada, pokušaje sa distance uputili su Đuderija i Milović, a aktivirao se i Mahir Karić, no nisu ni gosti uspijevali ozbiljnije ugroziti gol Tomislava Tomića. Golman Širokobriježana ipak je pogriješio u 30. minuti, kada je loše ispucao loptu i pogodio Pervana, no ona nije završila u mrežu i odbila se u polje.

Široki Brijeg je do vodstva stigao nedugo poslije toga. U 37. minuti,Taddei je oboren u kaznenom prostoru gostiju, a loptu je na bijelu tačku namjestio Bože Vukoja, koji je bio precizan za vodstvo domaćina. Vrijedi napomenuti da je Široki Brijeg ove sezone postigao pet golova. Vukoja je bio strijelac tri puta, a dva puta se našao u ulozi asistenta.

Tek što su poveli, domaći su mogli i do drugog gola, ali Kristijan Medić nakon jako lijepe akcije nije bio dovoljno precizan. Tačnije, centrirao je za Lukića koji je bio sam, ali lopta je bila malo prejaka i Lukić nije uspio pospremiti je u mrežu već savladanog Puletića.

Samo otvorenje drugog dijela donijelo je bolju igru Širokobriježana, iz koje se izrodio neuspješan pokušaj Ćavara, dok je na drugoj strani opasan udarac uputio Marko Perišić, ali promjene rezultata nije bilo. Još po nekoliko šansi je zabilježeno s obje strane do finiša meča, a Širokobriježani su slavili u 90. minuti misleći da su drugim golom riješili pitanje pobjednika, no on je poništen radi prekršaja. Strijelac je bio Daniel Lukić.

Meč je okončan pobjedom domaćina rezultatom 1:0, a sada Široki Brijeg ima deset bodova, jedan više od Sarajeva koje ima utakmicu manje. S druge strane, Leotar je u četiri meča osvojio samo bod i to još u prvom kolu na Grbavici, no trebinjski tim je četiri puta gostovao, pa bi mu nastavak sezone ipak trebao biti nešto lakši.