Najbolji gol/ Veliki povratak West Hama za 3:3

U okviru petog kola Engleske Premier lige fudbaleri Tottenham remizirali su na svom stadionu protiv West Ham Uniteda. Uz to viđen je vjerovatno najbolji gol sezone.

Londonski derbi ponudio nam je odličan meč. A vidjeli smo i vjerovano najbolji gol sezone u posljednjim sekundama utakmice za konačnih 3:3.

Za domaće utakmica je počela fantastično jer je Son već u 45. sekundi postigao gol za 1:0. U osmoj minuti već je 2:0, a ovaj put zabija Harry Kane. Nedugo zatim u 16. minuti Kane postiže svoj drugi gol za visokih 3:0. To je ujedno bio rezultat prvih 45 minuta.

Nastavak meča donosi nešto povučeniju igru domaćih koji su svjesni da imaju ogromnu prednost. Mreže su mirovale sve do 82. minute kada gosti preko Balbulene zabijaju za 3:1. To se činilo da će biti utješni gol za goste, ali nakon nekoliko minuta već je 3:2. Ovoga puta Sanchez nije dobro reagovao skrenuvši loptu u vlastitu mrežu.

Najbolji gol – Nastavio je West Ham s napadima što se isplatilo u sudijskoj nadoknadi. Nakon jednog prekršaja, gosti su ubacili loptu u kazneni udarac Spursa. Dobro je intervenisala odbrana domaćih ali lopta dolazi do Lazzinija koji preciznim udarcem pogađa za veliko slavlje gostiju.

Argentinski internacionalac postigao je zaista rijetko viđen pogodak i zasigurno će biti najveći kandidat za gol sezone.

Bale mogao postići vrijedan gol

Treba istaći da je za Spurse nastup upisao Gareth Bale koji je u igru ušao u 72. minuti. Imao je Velšanin veliku priliku u 92. minuti ali nije bio precizan.