MAROKO IZNENADIO BELGIJU I SLAVIO: ZAKUHALO SE U GRUPI F

Iako je Belgija bila favorit na papiru, Marokanci su odigrali odličan meč i slavili zasluženo rezultatom 2:0.

U prvom poluvremenu susreta odigranog na stadionu “Al-Thumama” u Dohi, statistika je bila na strani Belgije. Izabranici trenera Roberta Martineza imali su značajno veći posjed lopte i ukupno šest udaraca, od kojih samo jedan u okvir gola. Marokanci su imali nešto manje šuteva, ali su ostavljali bolji dojam tokom cijelog prvog dijela. U nekoliko navrata su izuzetno brzi Marokanci pokazali koliko znaju biti opasni iz kontranapada.

U prvih 45 minuta regularnog toka utakmice nije bilo golova, onda šok za Belgiju u sudijskoj nadoknadi kada je lopta Marokanaca iz slobodnog udarca završila u mreži golmana Thibauta Courtoisa. Po uputama iz VAR sobe glavni sudac je ponovnim uvidom u situaciju, uz pomoć ekrana pored aut linije, utvrdio da je riječ o nedozvoljenoj poziciji i poništio gol Maroka.

U 52. minuti susreta Eden Hazard pokušao je zaprijetiti golmanu Moniru al-Kajouiju, ali bezuspješno. Potom je reprezentativac Maroka Sofiane Boufal sjajno šutao u 57. minuti, ali lopta je otišla pored desne stative.

U 73. minuti “eksplodirao“ je stadion u Dohi kada je rezervista Abdelhamid Sabiri, sedam minuta nakon ulaska u igru, iz slobodnjaka sjajno pogodio za zasluženo vodstvo Maroka. Pobjeda je ovjerena u 92. minuti kada je viđena fantastična akcija Maroka. Hakim Ziyech je vratio loptu Zakariahu Aboukhlalu, također igraču koji je ušao s klupe, koji pogađa za konačnih 2:0.

Nakon odigranog prvog susreta drugog kola u grupi “F“ Maroko je prvi sa četiri boda, Belgija je druga sa tri, Hrvatska je s bodom na trećem i Kanada posljednja bez bodova.

U drugom meču ove grupe od 17 sati sastraju se Hrvatska i Kanada.

Maroko će u posljednjem kolu igrati protiv Kanade, dok će se u drugom meču u derbiju grupe sastati Belgija i Hrvatska.

Izvor: hayat.ba