Mario Balotelli udario saigrača nakon što je izašao iz igre

-

Kontroverzni fudbaler Mario Balotelli ponovo je u centru pažnje.

31-godišnji talijanski internacionalac je pred početak sezone potpisao ugovor s turskim prvoligašem, a samo tri odigrana meča bila su dovoljna da Super Mario napravi novi eksces u svojoj karijeri.

Na utakmici trećeg kola Turskog prvenstva između Adane Demirspora i Konyaspora domaći su željeli upisati prvu pobjedu u sezoni. Nakon 57 minuta utakmice, rezultat je bio 0:0, pa je trener domaćih Samet Aybaba izveo Balotellija iz igre.

Ovaj potez se nije nimalo dopao nekadašnjem fudbaleru Intera i Manchester Cityja, pa je burno reagovao na klupi za rezervne igrače. Vidno frustrirani Balotelli bacio je kostobrane nakon čega je burno razgovarao s sagiračem koji ga je pokušavao smiriti. Ubrzo nakon toga Balotelli je zadao udarac u ruku saigrača koji ga je gledao s čuđenjem na licu. Nakon toga Mario se smirio i nije došlo do incidenta.

Dvije minute kasnije domaći su poveli preko Britta Assombalonge, a do kraj utakmice gosti su uspjeli izjednačiti preko Bardakcija u 83. minuti.

Slično ponašanje Marija Balotellija uopšte ne predstavlja iznenađenje, a i sami čelnici kluba iz Adane bili su svjesni toga kada su potpisali ugovor s Balotellijem.

“Balotelli se ovdje želi dokazati i otići na Mundijal 2022. Sponzori će plaćati pola njegove plaće, a mi Adani znamo kako se nositi s momkom kakav je Mario, tako da nećemo imati problema s njim”, izjavio je predsjednik kluba tokom pregovora.

Inače, Adana Demirspor je deseti klub u karijeri za Balotellija koji je osim Intera i Manchester Cityja nastupao za Milan, Liverpool, Nicu, Marseille, Bresciju i Monzu.

S turskim prvoligašem ima potpisan ugovor do 2024. godine.

Maid Lolić je zaljubljenik u najvažniju sporednu stvar na svijetu. Da kako može ukinuo bi produžetke pa neka se odmah pucaju penali. Najdraža emisija Top Gol.