MANCHESTER UNITED U POSLJEDNJIM TRENUCIMA IZBJEGAO VELIKI KIKS, PIRIĆ ODBRANIO PENAL

Rennes je u susretu 4. kola B grupe u Varšavi pobijedio kijevski Dynamo s 1-0, a pogodak odluke zabio je Christopher Wooh u 48. minuti. Assignon je bacio iz kornera, a Wooh zabio za 1-0.

Gostujuću pobjedu ostvario je i Fenerbahče koji je porazio AEK Larnacu s 2-1 u susretu s tri jedanaesterca i jednim crvenim kartonom.

Fener je poveo u 16. minuti golom Joao Pedra, izjednačio je Ivan Tričkovski iz penala u 52. minuti, no goste je u novu prednost doveo Michy Batshuayi u 80. minuti iz novog penala. U 85. minuti AEK je ostao s igračem manje nakon što je Angel Garcia skrivio jedanaesterac. Pucao je Enner Valencia, ali je naš Kenan Pirić obranio njegov udarac.

Nakon četiri kola Rennes i Fenerbahče vode s po 10 bodova i osigurali su prolaz, no još je upitno ko ide direktno u osminu finala, a ko u play-off. Pitanje pobjednika grupe možda će se razriješiti u idućem kolu kada se ova dva kluba sastaju u Istanbulu. AEK drži treće mjesto s tri boda, dok je Dynamo upisao i četvrti poraz.

Prolaz dalje je osigurao i Freiburg koji je u grupi G na gostovanju porazio Nantes s 4-0, a golove su zabili Lukas Kubler (26), Michael Gregoritsch (71), Moses Simon (82-ag) i Wooyeong Jeong (87).

U drugom susretu Karabag i Olympiakos su odigrali 0-0. Filip Ozobić je za domaći sastav igrao od 62. minute, dok je Šime Vrsaljko igrao cijeli susret za goste.

Freiburg vodi na tabeli s 12 bodova ispred Karabaga (7), Nantesa (3) i Olympiakosa (1).

Arsenal je u susretu 4. kola A skupine na gostovanju pobijedio Bodo/Glimt s 1-0 nakon što je prošle sedmice na svom terenu slavio s 3-0. Pogodak odluke zabio je Bukayo Saka u 24. minuti.

U drugom susretu iz ove grupe večeras se sastaju PSV Eindhoven i Zurich.

Na tabeli vodi Arsenal s devet bodova, Bodo/Glimt i PSV imaju po četiri boda, a Zurich je upisao tri poraza.

U derbiju kola grupe C Real Betis i Roma su odigrali 1-1 nakon što su Španci slavili na Olimpicu s 2-1.

Joaquin Sanchez je u 34. minuti doveo domaćine u vodstvo, a izjednačio je Andrea Belotti u 53. minuti.

Duel koji je bio zanimljiv za publiku u regiji odigran je u Mađarskoj gdje je Ferencvaros savladao Crvenu zvezdu sa 2:1 i tim iz Beograda doveo u tešku situaciju.

Obzirom da je u istoj grupi Trabzonspor deklasirao Monaco sa 4:0, Zvezda u narednom kolu morao doći do pozitivnog rezultata na domaćem terenu protiv Trabzonspora ako kolo prije kraja želi da ostane u igri za evropsko proljeće.

Malo je nedostajalo da vidimo veliki šok na Old Traffordu gdje je Manchester United u 93. minuti savladao Omoniu sa 1:0 golom McTominaya. Ovim porazom kiparski tim je skoro izgubio šanse za evropsko proljeće, dok je Manchester sebe doveo u stiuaciju da mu je dovoljan i jedan bod u naredna dva meča kako bi matematički osigurao nokaut fazu Evropa lige, ako ne prirede neki novi šok navijačima.

I na ostalim susretima strijelci su bili veoma raspoloženi, a neki timovi ostavrili ubjedljive trijumfe.

Pogledajte sve rezultate po grupama utakmica 4. kola Evropa lige koje su počele u 21 sat: