KYLIAN MBAPPE JE DOVOLJAN FRANCUSKOJ: SRUŠIO POLJSKU I LEWANDOWSKOG

Pobjedu je odnijela Francuska zahvaljujući raspoloženom Kylianu Mbappeu koji je postigao dva gola i upisao jednu asistenciju za Girua. Tako je utakmica završila 3:0. Lewandowski je postigao jedini gol za Poljsku iz penala koji je sudija svirao u zadnjoj minuti utakmice. Nakon uz asistenciju wara.

Lewandowski nije iskoristio prvo pucanje penale, ali je sudija poništio ovo izvođenje i nakon ponovljenog pokušaja je uspio da savlada Lorisa.

Mbappe je ovim golovima prestigao i Pelea na svjetskoj listi najbolji strijelaca Svjetskog prvenstva i najbolji strijelac Francuske na ovom takmičenju.

Francuzi zasluženo prolaze u četvrtfinale.

kylian mbappe je dovoljan francuskoj: srušio poljsku i lewandowskog

Ekipa Didera Deschampsa od samog se početka utakmica nametnula kao superioran suparnik i Poljaci dugo nisu mogli izaći iz niskog bloka pred golom Wojciecha Szczesnyja. Najbolju priliku nakon greške Poljaka složili su Antoine Griezmann i Ousmane Dembele, ali Giroud je loše reagirao i nakon povratne lopte u padu promašio prazan gol.

Kasnije je i Mbappe sjajnim driblingom stvorio sebi prostor na lijevoj strani, ali je iskosa zatresao samo vanjski dio mreže. Do odlične prilike došli su i Poljaci. Piotr Zielinski je u 38. minuti s desetak metara snažno pucao, ali Hugo Lloris mu je obranio nogom, nakon čega je novi šut s gol-linije izbio Raphael Varane.

Mbappe zabio devet golova na Svjetskim prvenstvima
Francuska je u zasluženo vodstvo došla u 44. minuti. Mbappe je u kaznenom prostoru pronašao Girouda koji je vješto izbjegao zaleđe i naciljao dalji kut. U drugom poluvremenu Francuska je i dalje imala inicijativu, a Poljaci nisu bili blizu izjednačenja.

Konačni rezultat potvrdio je Mbappe u 75. minuti. Poljaci su imali polušansu, a obrana Francuske je izbila loptu do Girouda koji ju je proslijedio Dembeleu. On je dodao Mbappeu na lijevoj strani, a desetka Francuske je nakon vaganja vješto naciljala rašlje u bližem kutu poljskog gola za svoj osmi gol na Svjetskim prvenstvima.

Utakmica je išla prema kraju, a Mbappe je u 91. minuti izveo ‘reprizu’ svoje majstorije. Ponovno je dobio loptu na lijevoj strani, ali ovoga puta u još težoj poziciji. Nakon vaganja čuvara naciljao je dalji kut i ponovno sjajnim udarcem matirao nemoćnog Szczesnyja.

Mbappe je trenutno s pet golova prvi u utrci za Zlatnu kopačku, a ukupno ih je na dva Svjetska prvenstva zabio devet. U 96. minuti Robert Lewandowski ublažio je poraz Poljaka s bijele točke. Bio je to njegov drugi gil na turniru.

Izvor: hayat.ba