back to top

Kulenović u 94. minuti spasio Dinamo od poraza

Drugi upravo čitaju

OSIJEK i Dinamo odigrali su 1:1 u derbiju 25. kola SuperSport HNL-a. Osijek je poveo u 26. minuti golom Domagoja Bukvića, bod Dinamu osigurao je Sandro Kulenović u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Dinamo je ovim remijem napravio veliki korak unazad prema obrani naslova prvaka. Hajduk mu bježi četiri, a Rijeka pet bodova iako Dinamo ima utakmicu manje.

Dinamo dobro krenuo pa stao

Iako je njegova rezervna momčad u srijedu razbila Goricu u osmini finala Kupa i odigrala jednu od najboljih utakmica ove sezone, Sergej Jakirović se odlučio za istih 11, koji su prije tjedan dana pobijedili Rijeku u Maksimiru. Dinamo je krenuo dobro i već u 5. minuti Malenica je bio sekundu brži od Bernauera nakon ubačaja Baturine.Dinamo je dominirao uvodnih desetak minuta i onda potpuno stao. Kako je poluvrijeme odmicalo, Osijek je sve više držao loptu u nogama i, iako nije previše prijetio, bolju igru naplatio je u 26. minuti. Ivan Nevistić je nepotrebno istrčao iz šesnaesterca i onda izašao s loptom izvan terena.

Ramon Mierez je brzo izveo aut i našao Bukvića, koji je u prekrasnoj solo akciji dvaput izvrtio Kevina Theophile-Catherinea i onda preciznim udarcem pogodio suprotni kut za vodstvo Osijeka. Očekivala se brza reakcija Dinama, ali je ona izostala.

Gosti su skoro izjednačili u 42. minuti, ali ne svojom zaslugom. Bruno Petković je lijepo prebacio obranu za Takura Kaneka, na lopti je bio Darko Nejašmić, koji je glavom umalo savršeno prebacio Malenicu. No, Osijekov golman je bio koncentriran i uspio je uhvatiti loptu.

Izmjene razdrmale Jakirovićevu momčad

Jakirović je nakon sat vremena shvatio da mu momčad ne igra dobro pa je u igru ubacio Arijana Ademija i Darija Špikića, a izvadio Takura Kaneka i Petra Sučića. Tri minute kasnije Ademi je bio u dobroj prilici, ali je na ubačaj Ristovskoga glavom pucao ravno u Malenicu.U sljedećem napadu Prekodravac je bio u sjajnoj šansi, ali je pucao visoko preko gola da bi u sljedećem napadu greda zaustavila udarac Miereza. Argentinac se odlično ubacio ispred neopreznog Bernauera i dobro opalio, ali nije imao sreće.

Jakirović je potom ubacio i Brodića, Kulenovića i Halilovića i sve dao u napad i Dinamo je počeo stiskati. U 86. minuti je nakon ubačaja iz kornera netko od Dinamovih igrača odlično pucao glavom, ali je Mierez na crti spasio siguran gol.

Kulenović izjednačio, Matković promašio pobjedu

Silan pritisak, kojeg uopće nije bilo tijekom čitave utakmice, Dinamu se isplatio u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Nakon velike gužve u šesnaestercu Osijeka, Ademi je glavom spustio loptu, a na nju natrčao Kulenović i provukao je ispod Malenice za 1:1.

Dinamo je nakon toga navalio po drugi gol, ali je meč loptu imao Osijek. U osmoj minuti sudačke nadoknade Matković je pobjegao Theophile-Catherineu i ušao u šesnaesterac. Francuz ga je malo gurnuo s leđa, ali je Matković uputio udarac i to pokraj gola. Tražio je penal, ali je sudac Igor Pajač odmahnuo rukom. Nije se javio ni VAR.

Zbog izležavanja Osijekovih igrača, VAR provjere Kulenovićeva gola i zamjena igralo se čak 12 minuta nadoknade, ali čistih šansi nije bilo. U završnici je žuti karton dobio Bruno Petković, koji je rukama uhvatio loptu u padu. Zbog toga će propustiti utakmicu sa Slavenom sljedeće nedjelje.

Objava Kulenović u 94. minuti spasio Dinamo od poraza pojavila se prvi puta na Gol.ba.

Izvor: gol.ba