back to top

KRIZA U FK SARAJEVO SE NASTAVLJA: BOD PROTIV SLOBODE

Drugi upravo čitaju

Sarajevo je pod određenim pritiskom u Zenici dočekalo Slobodu nakon poraza od Tuzla Cityja i Igmana. Navijači su priželjkivali pobjedu i povratak na željeni put.
No, nije bilo jednostavno iako je Sarajevo dominiralo od samog starta. Veliku šansu već u prvoj minuti imao je Ivan Ikić koji je s desne strane šutirao pored stative gola Semira Bukvića.

Uslijedilo je još nekoliko opasnih napada Sarajeva, ali bez veće šanse, a onda u 16. minuti hladan “tuš” za navijače Bordo tima.

Bivši igrač Sarajeva Nikola Komazec postiže prelijep gol za vodstvo Tuzlaka. Nakon kontre došla mu je lopta na lijevu nogu, a on je šutem iz prve matirao Belmina Dizdarevića. Iz poštovanja prema svom bivšem klubu nije želio slaviti pogodak.

Uslijedila je velika inicijativa Bordo tima. U 30. minuti nevjerovatni promašaji Sarajeva. Prvo je Čirjak odlično uposlio Varešanovića koji izlazi jedan na jedan s Bukvićem koji je bio uspješniji. Lopta se odbija do Mulahusejnovića koji je bio izblokiran, a onda je na kraju Ikić pogodio prečku. Tom prilikom Bordo tim je imao tri prilike u jednom napadu.

Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao, pa je Sloboda imala vodstvo na odmoru.

Bordo tim je poravnao u najboljem mogućem trenutku – samo što je počelo drugo poluvrijeme. Igrao se 50. minut kada je Nardin Mulahusejnović silovitim udarcem iskoristio asistenciju Asmira Suljića.

U 66. minuti viđena je velika prilika za Sarajevo. Na kraju je udarac Ikića odbranio Bukvić. U nastavku akcije Mulahusejnović je pao u kaznenom prostoru, ali ništa od penala.

Penal su tražili nominalni domaćini i u 76. minuti kada je pao Muhammed Musa, ali se sudija Antoni Bandić ponovo nije oglasio.

Uslijedila je velika inicijativa Sarajeva i opsada gola Slobode. Prijetio je Đokanović, ali je Bukvić sjajno odbranio 15 minuta prije kraja.

Zatim je odličan prodor u 81. minuti napravio Musa, ali njegov ubačaj u peterac nije niko smjestio u praznu mrežu Slobode da bi u 85. minuti Rifet Kapić namučio Bukvića koji je ponovo bio heroj Slobode.

U posljednjoj minuti dosuđen je penal za Sarajevo, a Semir Bukvić fantastično brani udarac Rifeta Kapića.

Ostalo je 1:1 tako da se definitivno potvrdila kriza Sarajeva koje je u tri utakmice osvojilo svega jedan bod. Poseban kuriozitet predstavlja podatak da Bordo tim još uvijek nije postigao gol u prvom poluvremenu u šest utakmica ove sezone.