Goražde i Simm Bau slavili u gostima, Tomislav još uvijek bez boda

U okviru petog kola Prve lige Federacije BiH, danas je odigrano šest utakmica, a vidjeli smo nekoliko izuzetno zanimljivih rezultata, među kojima se izdvajaju dvije gostujuće pobjede.

Fudbaleri Goražda pomalo su iznenađujuće savladali Bratstvo u Gračanicu rezultatom 1:0, a pogodak odluke postigao je Ahmed Hasanović u 59. minuti susreta.

Pobjedu je kao gost ostvario i BFK Simm Bau, koji je savladao Radnički u Lukavcu, a pogodak odluke djelo je Stefana Stojanova iz 29. minute.

Travnik je rutinski i očekivano na domaćem terenu savladao Tomislav rezultatom 3:0, a Sabahudin Jusufbašić je doveo domaćina u vodstvo u 23. minuti, prije nego je Asim Zec u 68. i 90. minuti osigurao domaćima vrlo uvjerljiv trijumf.

OFK Gradina je sa minimalnih 1:0 savladao Rudar iz Kaknja, a pogodak je postigao iskusni napadač Slaven Stjepanović u ranoj fazi utakmice, već u 4. minuti.

Mladost je rezultatom 2:0 savladala Radnik iz Hadžića, koji je imao tri pobjede u četiri meča. Trijumf domaćima donijeli su Nikola Jelačić u 21. minuti te Vedin Kulović u 73. minuti.

Fudbaleri Zvijezde u Gradačcu su poveli pogotkom Dejana Banjca u 20. minuti, no nisu izdržali do kraja i novi ofanzivac TOŠK-a Edin Murga pogodio je u 78. minuti za konačnih 1:1.

Utakmice između Stupčanice i GOŠK-a, te Jedinstva i Budućnosti, igraju se sutra, sa početkom u 16 sati i 30 minuta.

Lider na tabeli je GOŠK sa maksimalnih 12 bodova, iako ima utakmicu manje od većine konkurenata. Gradina se probila na drugo mjesto današnjom pobjedom i sada ima deset bodova, dok je Radnik treći sa devet bodova, a na četvrtom mjestu je BFK Simm Bau sa osam bodova, koliko ima i petoplasirana Zvijezda.

Radnički, Bratstvo, Budućnost, Rudar Kakanj i Mladost imaju po sedam bodova, slijede TOŠK, Goražde i Travnik sa po šest bodova, dok Stupčanica ima četiri boda, a Jedinstvo samo bod.

Izvor: sport1.oslobodjenje.ba