back to top

(FOTO) Zrinjski golčinom Bekića savladao Velež i ostvario osmu pobjedu u posljednjih devet utakmica

Drugi upravo čitaju

Zrinjski i Velež su danas odigrali zaostalu utakmicu 6. kola Premijer lige BiH, a pobjedu je slavio Zrinjski rezultatom 1:0.

Utakmica se igrala na stadionu Pod Bijelim brijegom jer su klubovi dogovorili promjenu domaćinstva, s obzirom da radovi na rekonstrukciji travnjaka stadiona Rođeni još nisu završeni.

Zrinjski je dominantno ušao u utakmicu i dominirao posjedom, a to im je donijelo i veliku priliku u 9. minuti kada je Ilinković šutirao iz odlične pozicije, a Kvakić u posljednjem trenutku izblokirao njegov udarac.

Upravo je korner koji je uslijedio donio vodstvo Zrinjskom. Plemići su odigrali uigranu akciju, Bekić je dobio povratni pas na oko 25 metara udaljenosti, a onda spektakularnim udarcem savladao golmana Veleža za vodstvo Zrinjskog i eksploziju oduševljenja na tribinama.

Nekoliko trenutaka kasnije vidjeli smo i prvu opasnost pred golom Zrinjskog kada se u poluprilici našao Pantelić, ali je njegov udarac izblokiran.

Nakon toga uslijedio je mirniji period igre sve do same završnice prvog poluvremena kada je Zrinjski zaprijetio preko Tičinovića u 39. i 43. minuti, no bez promjene rezultata.

Drugo poluvrijeme donijelo je dosta bezidejniju igru oba tima, te su akcije uglavnom počinjale i završavale između dva šesnaesterca. Također, vidjeli smo dosta veću destrukciju igre i prekršaje, što je samo po sebi značajno prekidalo igru i otežavalo igračima smislenije akcije.

Prvu pravu priliku u drugom poluvremenu vidjeli smo tek u 83. minuti preko Malekinušića čiji udarac glavom sa nekoliko metara udaljenosti odlazi preko gola.

Samo dvije minute kasnije u prilici se našao i Bilbija, sjajno se okrenuo i šutirao, no lopta je otišla pored lijeve stative.

Do kraja susreta Zrinjski je uspješno održao prednost i došao do osme pobjede u posljednjih devet utakmica.

Izvor: sport1.oslobodjenje.ba