Pravi derbi Liverpoola/ Golovi, povrede, crveni karton i VAR

Sjajnu utakmicu gledali smo danas na stadionu Goodison, u gradskom derbiju Liverpoola

Kao što smo prethodno najavili danas je na rasporedu bio gradski derbi Liverpoola gdje je Everton ugostio šampiona Engleske Liverpool.

Meč je počeo odlično za goste koji su došli do prenositi već u trećoj minuti. Strijelac je Sadio Mane nakon asistencije Robertsona. Nakon toga u 11. minuti Virgil Van Dijk morao je napustiti teren zbog povrede koju je prouzrokovao golman domaćih Jordan Pickford.

derbi liverpoola
Derbi Liverpoola

Izjednačenje je stiglo u 19. minuti nakon kornera. Ubacio je James Rodriguez, a stoper Michael Keane pogodio je za 1:1.

Prvih 45 minuta završeno je ovim rezultatom bez većih uzbuđenja.

Nastavak susreta donosi inicijativu Liverpoola. U 72. minuti Salah se našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i donio prednost Redsima.

Do kraja meča Everton je uspio izjednačiti. Odličnu formu potvrdio je mladi Dominic Calvert-Lewin pogotkom u 81. minuti. Za engleskog napadača ovo je bio šest gol u Premier ligi ove sezone.

Domaći su u 88. minuti ostali s igračem manje. Direktan crveni karton dobio je Richarlison nakon oštrog starta.

U sudijskoj nadoknadi svjedočili smo pravoj drami. U 92. minuti susreta gosti su došli do prednosti preko Hendersona. No asistent za njegov pogodak, Mane našao je u milimetarskom offsideu. Nakon reakcije VAR-a gol je poništen na opšte razočarenje gostiju.

pravi derbi liverpoola/ golovi, povrede, crveni karton i var
Everton – Liverpool

Ovim rezultatom Everton je ostao na prvoj poziciji s 13 osvojenih bodova. Liverpool je drugoplasirani s deset bodova.