Edin Džeko postigao pogodak u pobjedi Rome za plasman u narednu fazu

Fudbaleri Rome savladali su ekipu Young Boysa u okviru petog kola UEFA Lige Europe rezultatom 3:1.

Rimljani su ovom pobjedom osigurali plasman u knock-out fazu ovog takmičenja jedno kolo prije kraja grupne faze, a ono što najviše raduje bh. javnost jeste činjenica da je Edin Džeko postigao pogodak.

Meč nije počeo najbolje za domaće igrače jer su gosti iz Švicarske poveli u 34. minuti. Do kraja prvog poluvremena Roma je izjednačila preko Mayorala u 44. minuti.

U 59. minuti Vučića dolazi do preokreta preko Calafiorija, a kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine, Edin Džeko ušao je u igru u 65. minutu utakmice.

Edin Džeko postigao pogodak

Do kraja meča domaći su postigli još jedan gol, a ovoga puta strijelac je upravo Džeko. Treba istaći da su gosti ostali s igračem manje jer je u 83. minuti crveni karton dobio Camara.

Pogodak možete pogledati ovdje.

Za bh. napadača ovo je bio prvi pogodak u ovosezonskom izdanju Lige Europe, dok je u Seriji A postigao tri gola.